ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/28 07:50:00
سرویس سیاسی
پورمختار:

خارج از جمنا کاندیدای ریاست جمهوری شدم/ به نفع کاندیدای جمنا انصراف نمی دهم

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خارج از جبهه مردم نیروهای انقلاب در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده ام و فعلا بنا ندارم به نفع کاندیدای جمنا انصراف دهم.
خارج از جمنا کاندیدای ریاست جمهوری شدم/ به نفع کاندیدای جمنا انصراف نمی دهم عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خارج از جبهه مردم نیروهای انقلاب در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده ام و فعلا بنا ندارم به نفع کاندیدای جمنا انصراف دهم. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107713098517.jpg خارج,از,جمنا,کاندیدای,ریاست,جمهوری,شدم/,به,نفع,کاندیدای,جمنا,انصراف,نمی,دهم Icana

محمدعلی پورمختار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حضور افراد مختلف برای کاندیداتوری ریاست جمهوری اظهار داشت: از جناح های مختلف و با دیدگاه و تفکرات متفاوت افراد اعلام کاندیداتوری کردند که به نظر بنده چنین وضعیت رویکر مناسبی است چرا که باعث می شود فضای انتخابات از دو قطبی بودن خارج شود.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: دو قطبی شدن انتخابات آثار و تبعات منفی بسیاری دارد و مسائل اجتماعی و عوارض امنیتی ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه بهتر است انتخابات به دو قطب و دو فرد محدود نشود، گفت: اعتقاد بنده این است که باید از فضای دو قطبی خارج شویم و انتخابات عمومیت بدهیم تا اجازه داده شود افرادی که به جناح سیاسی وابسته نیستند یا به دلیل تجربه خاص سیاسی رجل سیاسی تعریف نشوند نیز در رقابت انتخابات حضور پیدا کنند.

این نماینده مجلس عنوان کرد: در این دوره از انتخابات تقریبا چهار گروه سیاسی حضور پیدا کردند، یکی گروه اصولگرایان یا همان جمنا هستند، گروه دیگر آقای روحانی با جبهه اعتدال و اصلاحات ورود کردند، بخشی را آقای احمدی نژاد و طیف او تشکیل دادند و شاهد هستیم افراد مستقل در انتخابات حضور پیدا کردند.

انتخابات به دور دوم کشیده شود بهتر است

پورمختار با اشاره به بررسی صلاحیت ها در شورای نگهبان، اظهار داشت: امیدواریم شورای نگهبان نیز با لحاظ کردن حضور تمام تفکرات صلاحیت ها را بررسی کند و رجل سیاسی را تنها منوط به داشتن رفتار سیاسی خاص محدود نکند، بلکه نگاه بر همگرایی بیشتر باشد.

وی در خصوص شکسته شدن آرای در صورت حضور افراد بیشتر در انتخابات، گفت: اگر چنین اتفاقی بیافتد و رای شکسته شود، انتخابات به دور دوم کشیده می شود و این مسئله ایرادی به لحاظ ساختاری ندارد بلکه تنها باعث افزایش هزینه ها می شود اما برگزاری انتخابات در نوبت دوم عاملی خواهد شد که با آگاهی و اطلاع بیشتر فردی انتخاب شود.

جمنا همه سلایق را در بر نگرفت

پورمختار درباره اعلام کاندیداتوری اش در انتخابات ریاست جمهوری توضیح داد: بنده خارج از جمنا در انتخابات حضور پیدا کردم، هرچند که از این جریان حمایت می کند اما اعتقاد دارم مجموعه نیروهای انقلاب از همه دیدگاه ها و سلایق شکل نگرفت.

این نماینده اظهار داشت: به همین دلیل تحلیل بنده این بود که خارج از جمنا و برای جامع تر عمل کردن جریان کاندیدا شود چرا که لازم می دانم به نسل دوم انقلاب که جوان تر هستند توجه شود، این نسل می تواند اثرگذار باشد و باید از استعداد سرشار در زمینه خدمت به کشور استفاده شود.

وی تاکیدکرد: جمنا از حضور مستقل بنده در انتخابات انتقادی نداشت و دلیلی برای این کار وجود نداشت چرا که مواضع فکری بنده با آنها یکی است و امیدوارم کاندیدا شدن بنده تکمیل کننده جمنا باشد، بنه با همان رویکرد حداکثری و پیوستن تفکرات هم نسل خود به جمنا در انتخابات ثبت نام کردم.

بذرپاش خارج از وقت قانونی به ستاد انتخابات رفت

عضو جمنا در خصوص ثبت نام نکردن مهرداد بذرپاش یکی از کاندیدای جمنا گفت: ظاهرا ایشان خارج از زمان قانونی وارد ستاد انتخابات شده و امکان ثبت نام وی وجود نداشد، اما همین که ثبت نام نکرد در واقع به نفع یکی از کاندیدای جمنا خواهد بود.

انصراف نمی دهم

پورمختار در خصوص احتمال انصرافش به نفع یکی از کاندیدای جمنا اظهار داشت: فعلا منتظر تصمیم گیری شورای نگبهان در زمینه تایید صلاحیت ها هستم اما فعلا بنایی ندارم که به نفع کاندیدای جمنا انصراف دهم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet