ایام محرم 1398
1396/01/27 16:08:39
سرویس بین الملل
امیرآبادی در دیدار با سفیر قرقیزستان تاکید کرد:

استفاده از فرصت های کشاورزی و اقتصادی در جهت منافع دو ملت ایران و قرقیزستان

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و قرقیزستان با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مراودات دو کشور خاطرنشان کرد: باید از فرصت­های مناسبی که در عرصه های کشاورزی و اقتصادی در ایران و قرقیزستان وجود دارد در جهت منافع دو ملت بهره برد.
استفاده از فرصت های کشاورزی و اقتصادی در جهت منافع دو ملت ایران و قرقیزستان رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و قرقیزستان با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مراودات دو کشور خاطرنشان کرد: باید از فرصت­های مناسبی که در عرصه های کشاورزی و اقتصادی در ایران و قرقیزستان وجود دارد در جهت منافع دو ملت بهره برد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704102472353752.jpg استفاده,از,فرصت,های,کشاورزی,و,اقتصادی,در,جهت,منافع,دو,ملت,ایران,و,قرقیزستان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عوض‌بک عبدرزاق اًف سفیر قرقیزستان ظهر یکشنبه (26 فروردین) با احمد امیرآبادی فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و قرقیزستان دیدار و گفتگو کرد.

امیرآبادی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه ارتباطات تاریخی دو ملت گفت : با برنامه­ ریزی مناسب می­‌توان ازظرفیت های فراوان در دو کشور در راستای توسعه و گسترش مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بویژه ارتباطات پارلمانی استفاده برد. وی افزود : گروههای دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور در تسهیل مراودات  فیمابین نقش موثری ایفا می­‌کنند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مراودات دو کشور خاطرنشان کرد: باید از فرصت­های مناسبی که در عرصه های کشاورزی و اقتصادی در ایران و قرقیزستان وجود دارد در جهت منافع دو ملت بهره برد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پایان سفر قریب الوقوع رئیس مجلس قرقیزستان به کشورمان را نشانه عزم جدّی مقامات دو کشور برای توسعه ارتباطات فیمابین دانست و بر استمرار رایزنی و گفتگوهای منطقه ای و بین المللی میان دو کشور تأکید کرد.

 

در ادامه این دیدار عوض‌بک عبدرزاق اًف سفیر قرقیزستان با تأکید بر اهمیت نقش ویژه مجالس در ارتقاء سطح همکاریها میان دوکشور گف: مجالس دو کشور می­توانند بعنوان تسریع کننده و پشتیبان مناسبات سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی فیمابین نقش موثری را ایفا نمایند.

سفیر قرقیزستان در تهران افزود : دولت و پارلمان قرقیزستان از هرگونه فعالیتی در راستای تحکیم و تقویت مناسبات در عرصه های مختلف  میان جمهوری قرقیزستان و  جمهوری اسلامی ایران تأکید دارند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet