ایام محرم 1398
1396/01/27 16:19:03
سرویس بین الملل
نجفی خوشرودی در دیدار با سفیر قرقیزستان:

روابط پارلمانی تسهیل کننده روابط میان دولت هاست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سفر آتی رئیس مجلس قرقیزستان به ایران، گفت: روابط پارلمانی تسهیل کننده روابط میان دولت هاست و امیدواریم این سفر به توسعه روابط همه جانبه بویژه روابط پارلمانی بین دو کشور بیانجامد.
روابط پارلمانی تسهیل کننده روابط میان دولت هاست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سفر آتی رئیس مجلس قرقیزستان به ایران، گفت: روابط پارلمانی تسهیل کننده روابط میان دولت هاست و امیدواریم این سفر به توسعه روابط همه جانبه بویژه روابط پارلمانی بین دو کشور بیانجامد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704107863051355.jpg روابط,پارلمانی,تسهیل,کننده,روابط,میان,دولت,هاست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عوض‌بک عبدالرزاق اف، سفیر قرقیزستان در تهران ظهر یکشنبه (27 فروردین) با علی نجفی خوشرودی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار، علی نجفی خوشرودی ضمن ابراز خوشامدگویی و آرزوی موفقیت به سفیر جدید قرقیزستان، گفت: با وجود علایق و اشتراکات تاریخی و فرهنگی فراوان و همچنین ظرفیت های وسیع دو کشور برای ارتقاء سطح مناسبات فی مابین در عرصه های گوناگون سیاسی، اقتصادی، تجاری و بانکی، آینده روشنی فراروی تهران و بیشکک وجود دارد.

وی با اشاره به سفر آتی رئیس مجلس قرقیزستان به ایران، افزود: روابط پارلمانی تسهیل کننده روابط میان دولت هاست و امیدواریم این سفر به توسعه روابط همه جانبه بویژه روابط پارلمانی بین دو کشور بیانجامد و به حل مسائل و مشکلاتی چون صدور ویزا، بانکی و حمل و نقل مستقیم هوایی بین دو کشور کمک نماید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با تشکر از موضعگیری خوب قرقیزستان در قبال ایران و مخالفت با صدور قطعنامه حقوق بشری علیه ایران، افزود: مطمئنا اقدام شایسته کشور قرقیزستان پیامی برای توسعه روابط بین دو کشور می باشد. هر کشور ویژگی خودش را داراست و جامعه بین المللی هم باید به این مسئله احترام بگذارد.

عوض‌بک عبدالرزاق اف، سفیر قرقیزستان نیز دراین دیدار، با تأکید بر وجود ظرفیت های فراوان همکاری بین دو کشور، گفت: مسائل موجود در توسعه روابط بین دو کشور از جمله، مشکل ویزا، با توافقات انجام شده بین مقامات دو طرف در حال رفع می باشد.

وی در پایان با اشاره به سفر رئیس مجلس قرقیزستان به ایران، افزود: سفر رئیس مجلس در بیست و هفتمین سالگرد برقراری روابط بین دو کشور، می تواند سمبل خوبی برای گسترش روابط موجود باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet