هدر موبایل
1396/01/28 08:35:12
سرویس سیاسی
کمالی پور:

دوتابعیتی ها؛ روزنه نفوذ و جاسوسی آمریکا از ایران/بازداشت جاسوسان نقض حقوق بشر نیست

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: قطعا جمهوری اسلامی با هر کسی که امنیت و آرامش کشور را به خطر بیاندازد، برخورد می کند و این عرصه به هیچ وجه به کشورهای دیگر مربوط نمی شود.
دوتابعیتی ها؛ روزنه نفوذ و جاسوسی آمریکا از ایران/بازداشت جاسوسان نقض حقوق بشر نیست نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: قطعا جمهوری اسلامی با هر کسی که امنیت و آرامش کشور را به خطر بیاندازد، برخورد می کند و این عرصه به هیچ وجه به کشورهای دیگر مربوط نمی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106333061368.jpg دوتابعیتی,ها؛,روزنه,نفوذ,و,جاسوسی,آمریکا,از,ایران/بازداشت,جاسوسان,نقض,حقوق,بشر,نیست Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات و ادعای مقامات آمریکایی درباره نقض حقوق بشر از سوی ایران با بازداشت اتباع دوتابعیتی آمریکایی، گفت: در رابطه با اظهارات مقامات آمریکایی، به هیچ وجه موضوع افراد دوتابعیتی نیست، بلکه دشمنان به دنبال آن هستند که از افراد دو تابعیتی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی استفاده کنند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی افراد دو تابعیتی بسیاری در ایران مشغول به فعالیت، تجارت و کار هستند، اما آنجایی که کشورهای غربی از این شگرد برای تأمین منافع و کسب اطلاعات استفاده می کنند، باید با اقدامات مربوطه مقابله صورت گیرد.

وی افزود: کشورهای غربی به ویژه آمریکایی ها در چند سال اخیر بهانه های بسیاری را برای مقابله با جمهوری اسلامی مطرح کرده اند، که موضوع اتباع دو تابعیتی و نقض حقوق بشر جزء این مسائل محسوب می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: قطعا جمهوری اسلامی با هر کسی که امنیت و آرامش کشور را به خطر بیاندازد، برخورد می کند و این عرصه به هیچ وجه به کشورهای دیگر مربوط نمی شود.

کمالی پور ادامه داد: آمریکا در شرایط کنونی خود از بزرگ ترین ناقضان حقوق بشر در جهان است، حال چگونه با این کارنامه سیاه دیگر کشورها را به نقض حقوق بشر متهم می کند.

سخنگوی کاخ سفید پس از اعلام تحریم یکی از مقامات ایرانی به بهانه نقض حقوق‌بشر، زندانی بودن اتباع ایرانی-آمریکایی در ایران را «غیرعادلانه» توصیف کرد و آزادی «فوری» آنها را خواستار شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet