هفته دفاع مقدس
1396/01/27 18:03:21
سرویس سیاسی
عزیزی در دیدار با سفیر برزیل:

برزیل تعاملات تجاری و اقتصادی خود با ایران را علیرغم تحریم‌ها ترک نکرد

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل با اشاره به پیشینه مراودات اقتصادی و بازرگانی با برزیل گفت: این کشور حتی در زمان تحریم‌ها تعاملات تجاری و صادرات به ایران را ادامه داد.
برزیل تعاملات تجاری و اقتصادی خود با ایران را علیرغم تحریم‌ها ترک نکرد رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل با اشاره به پیشینه مراودات اقتصادی و بازرگانی با برزیل گفت: این کشور حتی در زمان تحریم‌ها تعاملات تجاری و صادرات به ایران را ادامه داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704108066493902.jpg برزیل,تعاملات,تجاری,و,اقتصادی,خود,با,ایران,را,علیرغم,تحریم‌ها,ترک,نکرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا عزیزی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل عصر امروز (یکشنبه، 27 فروردین ماه) با «رودریگو دی آزردو سانتوس»، سفیر برزیل دیدار و گفت و گو کرد.

عبدالرضا عزیزی در ابتدای این دیدار روند رو به رشد تعاملات اقتصادی و تجاری بین ایران و برزیل را مثبت ارزیابی کرد و گفت: بسترهای مناسبی در بخش های مختلف اقتصادی و تجاری میان دو کشور وجود دارد که باید از آن در راستای ارتقای سطح همکاری ها و منافع دو ملت بهره برد.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در ادامه بر توسعه و گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی به ویژه ارتباطات پارلمانی فیمابین تأکید کرد و افزود: با توجه به ارتباطات تجاری و اقتصادی میان دو کشور معتقدیم پیشینه مراودات اقتصادی و بازرگانی، همواره تداوم داشته و بستر مناسبی جهت مراودات بیش از پیش وجود دارد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل در پایان تصریح کرد: کشور برزیل از جمله کشورهایی است که حتی در زمان تحریم ها، مراودات تجاری و اقتصادی خود با ایران را ترک نکرد و بر پایه سیاست های داخلی خود تعاملات تجاری و صادرات به ایران را ادامه داد.

سفیر برزیل: برزیل صادرات خود به ایران در طول تحریم‌ها را حفظ کرده است

رودریگو دی آزردو سانتوس در ادامه این دیدار با ابراز خرسندی از افزایش مراودات اقتصادی و تجاری میان دو کشور بیان داشت: مناسبات بازرگانی ایران و برزیل هرگز کاهش پیدا نکرده و ایران را به عنوان یک شریک تجاری در طول تحریم ها یاری کرده و صادرات خود به ایران را ادامه داده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران کشور مهم و تأثیرگذاری در منطقه بوده و امیدواریم مشکلات میان دو کشور در بخش خصوصی نیز رفع شود.

سفیر برزیل در پایان خاطرنشان کرد: همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری های مشترک به ویژه در بخش تجاری و کشاورزی ایران برای ما مهم است و مشتاق ارتقای روابط اقتصادی و کشاورزی و همکاری در این موضوع هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet