هدر موبایل
1396/01/28 07:35:00
سرویس فرهنگی
مطهری اظهارکرد:

تعیین تکلیف رادیو و تلویزیون خصوصی در طرح جدید نحوه اداره صداوسیما/ اخذ نظر برخی رؤسای قبلی رسانه ملی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف رادیو و تلویزیون خصوصی در طرح جدید نحوه اداره صدا و سیما خبر داد.
تعیین تکلیف رادیو و تلویزیون خصوصی در طرح جدید نحوه اداره صداوسیما/ اخذ نظر برخی رؤسای قبلی رسانه ملی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف رادیو و تلویزیون خصوصی در طرح جدید نحوه اداره صدا و سیما خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611105711113453.jpg تعیین,تکلیف,رادیو,و,تلویزیون,خصوصی,در,طرح,جدید,نحوه,اداره,صداوسیما/,اخذ,نظر,برخی,رؤسای,قبلی,رسانه,ملی Icana

علی مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص طرح‌های مطرح‌شده در مجلس درباره نحوه اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما، گفت: طرحی که چند سال پیش و در مجلس هشتم شورای اسلامی مطرح شد، از کارایی مناسبی برخوردار نبود و به موضوعاتی مانند اختلافات صدا و سیما با وزارت ارتباطات، خط مشی این سازمان و غیره پرداخته بود در حالی به عنوان مثال در حوزه خط مشی رسانه ملی قانون وجود دارد و نیاز مجددی به طرح این موضوع نبود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح جدید اداره سازمان صدا و سیما که از سوی خود او نیز مطرح شده، خلاصه‌تر و مفید‌تر از طرح قبلی است، اظهار کرد: طرح مذکور شامل اداره و نظارت بر صدا و سیما است و تکلیف رئیس رسانه ملی، شورای نظارت بر صدا و سیما، برخی روابط مالی، رادیو و تلویزیون خصوصی و غیره را مشخص کرده است.

وی تصریح کرد: برای تدوین طرح جدید اداره سازمان صدا و سیما با برخی رؤسای قبلی این سازمان مشورت شده و نظرات آنها اخذ شده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا بجای رفع ایرادات طرح قبلی مطرح شده در مجلس هشتم و پیگیری مجدد، اقدام به ارائه طرح جدید شده است، ادامه داد: اتفاقا برخی مواد خوب طرح گذشته نیز در طرح جدید ذکر شده است؛ البته می‌توان در زمان بررسی طرح مذکور در کمیسیون موارد دیگری را در آن گنجاند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از بازنگری قانون اساسی، هم اکنون صدا و سیما برای اداره شدن قانون ندارد، خاطرنشان کرد: در گذشته برای اداره رسانه ملی شورای سرپرستی و مدیرعامل وجود داشت اما بعد از تغییر قانون اساسی این موضوع تبدیل به رییس شد که از سوی رهبری تایید می‌شود لذا باید اذعان کرد که بر اساس شرایط قانونی در این عرصه وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet