هدر موبایل
1396/01/27 19:03:57
سرویس سیاسی
ذوالقدر در تشریح دیدار با دکتر لاریجانی مطرح کرد:

عدم وجود نظام دموکراسی برخی کشورها مهم‌ترین مشکل بر سر راه تشکیل پارلمان آسیا

رئیس هیات پارلمانی ایران شرکت کننده در نشست کمیته ویژه تشکیل 'پارلمان آسیایی' در توضیح نشست اخیر این مجمع نداشتن نظام دموکراسی برخی کشورها و تفاوت های فرهنگی و مذهبی را مهم‌ترین مشکل بر سر راه تشکیل پارلمان آسیا دانست.
عدم وجود نظام دموکراسی برخی کشورها مهم‌ترین مشکل بر سر راه تشکیل پارلمان آسیا رئیس هیات پارلمانی ایران شرکت کننده در نشست کمیته ویژه تشکیل 'پارلمان آسیایی' در توضیح نشست اخیر این مجمع نداشتن نظام دموکراسی برخی کشورها و تفاوت های فرهنگی و مذهبی را مهم‌ترین مشکل بر سر راه تشکیل پارلمان آسیا دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201704104888746257.jpg عدم,وجود,نظام,دموکراسی,برخی,کشورها,مهم‌ترین,مشکل,بر,سر,راه,تشکیل,پارلمان,آسیا Icana

فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در تشریح دیدار امروز ( 27 فروردین ماه) با دکتر علی لاریجانی جهت ارائه گزارش سفر اخیر مجمع مجالس آسیایی برای حضور در نشست کمیته سیاسی در اسلام‌آباد، گفت: پارلمان ایرانی در نشست‌های این اجلاسیه مباحث و مواضع کشور ایران را با توجه به اهداف کلی کشور مطرح کردند، متاسفانه نداشتن نظام دموکراسی در بسیاری از کشورهای آسیا و تفاوت های فرهنگی و مذهبی سبب ایجاد مشکل بر سر راه تشکیل پارلمان آسیا شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: برای رفع مشکلات در این زمینه 7کارگروه تشکیل شد تا کشورهای مختلف در این کارگروه‌ها تقسیم و تشکیل پارلمان آسیا از منظر کشورهای مختلف را تبیین کنند.

وی ادامه داد: در دیگر روزهای این سفر 9 قطعنامه نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در نهایت 7 قطع‌نامه در خصوص مبارزه با فقر و تروریسم و رشد فرهنگی و اقتصادی در آسیا به تصویب رسید.

ذوالقدر با یادآوری دیدارها و ملاقات‌های رئیس مجمع ایران با کشورهای مختلف چون بوتان، هندوستان و کویت، گفت: دیداری  نیز با رضا ربانی رئیس سنای پاکستان برگزار شد که طی این جلسه از سعی و تلاش دبیرخانه که به عهده گروه ایرانی بود تشکر و قدردانی کردند، همچنین تاکید کرد که خواهان تقویت روابط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و همه جانبه با کشور ایران هستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گزارش کامل و جامع این نشست به سمع و نظر رئیس مجلس شورای اسلامی رسید، ایشان نیز این نوع مجالس را فرصتی برای آشنایی کشورها با یکدیگر دانستند.

رئیس هیات پارلمانی ایران  شرکت کننده در نشست کمیته ویژه تشکیل 'پارلمان آسیایی' ، ادامه داد: دکتر لاریجانی در خصوص تشکیل پارلمان آسیا، گفت: مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که برای ثبات این پارلمان باید رفع شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet