ایام محرم 1398
1396/01/27 18:12:53
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی :

مهندسی معکوس 50درصد از معضلات فرهنگی را برطرف می کند

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با ابراز تاسف از نادیده گرفتن پیوست فرهنگی، گفت با اجرای مهندسی معکوس ۵۰درصد از معضلات فرهنگی برطرف و زمینه رشد ایجاد خواهد شد و مسائل ضد فرهنگی کاهش می یابد.
مهندسی معکوس 50درصد از معضلات فرهنگی را برطرف می کند نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با ابراز تاسف از نادیده گرفتن پیوست فرهنگی، گفت با اجرای مهندسی معکوس 50درصد از معضلات فرهنگی برطرف و زمینه رشد ایجاد خواهد شد و مسائل ضد فرهنگی کاهش می یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/114799.jpg مهندسی,معکوس,50درصد,از,معضلات,فرهنگی,را,برطرف,می,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام سالک ضمن تاکید بر عدم وجود متولی واحد برای حوزه فرهنگ ، عنوان کرد : بیش از 70 دستگاه، متولی مسائل فرهنگی کشور هستند و هر یک بر اساس آیین نامه ای که به نوعی به تصویب رسیده است ماموریت خود را در مسائل فرهنگی انجام می دهند.

وی افزود : باید یک تقسیم کار میان سازمان های متولی فرهنگ صورت بگیرد و به این وسیله بتوانیم مجموعه نیازهای فرهنگی کشور را پاسخ دهیم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد : باید بدانیم معضلات ما در حوزه فرهنگ مربوط به کمبود قانون است یا کم کاری در اجرا ؟ اگر خلاء قانونی در گسترش فرهنگ اسلام در سطح کشور و خارج داریم باید شناسایی و پیگیری شوند.

حجت الاسلام سالک در ادامه به ضعف در اجرای قوانین اشاره کرد و گفت : قانون عفاف و حجاب به بیست و شش دستگاه فرهنگی کشور ابلاغ شده است که نظارت های صورت گرفته نشان می دهد مجریان، این قانون را باور ندارند یا میدان عملی برای تحقق ماموریت دستگاه های خود ایجاد نمی کنند و به صورت سطحی اجرا می کنند.

وی نگاه حداقلی مسئولان اجرایی به مسائل فرهنگی را از معضلات مدیریت فرهنگی دانست و گفت : از این رو در کمیسیون فرهنگی مجلس، خلاء های قانونی و مسئولیت هایی که با هم تداخل دارند بررسی شده و همچنین در خصوص ضمانت اجرایی برای مسائل فرهنگی بحث و تبادل نظر شده است.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد : برای اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی بتواند سیاست های کلی را در جهت گسترش فرهنگ در راستای منویات مقام معظم رهبری پیش ببرد بررسی جامعی انجام داده است و این پژوهش ها را در قالب یک برنامه مهندسی فرهنگی تدوین کرده است.

حجت الاسلام سالک مهندسی فرهنگی را بر سه اصل اساسی استوار دانست و شرح داد: اولین مرحله شامل اصولی است که بر اساس اسناد بالادستی مانند چشم انداز بیست ساله و قانون اساسی وجود دارند ،اصل دوم بیان راهبردها برای اجرای بهتر مصوبات قانونی و گام سوم بررسی آثار و نتایج و دستگاه هایی که باید این مسئولیت ها را انجام دهند است .

وی در بخش دیگری از گفت و گوی خود از مهندسی چهره به چهره یاد کرد و گفت : این فرآیند پاسخ به مجموعه شبهاتی است که دشمن در مسیر حرکت نسل جوان ما قرار داده است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار امیدواری کرد : با اجرای مهندسی معکوس 50درصد از معضلات فرهنگی برطرف و زمینه رشد ایجاد خواهد شد و مسائل ضد فرهنگی کاهش می یابد.

حجت الاسلام سالک خاطرنشان کرد : نباید فضای مجازی و سرعت سیر اطلاعات در دنیای امروز را نادیده گرفت چراکه این ها ابزارهایی برای نفوذ دشمن به ریشه و بنیان خانواده هاست ، بنابراین اگر نتوانیم نسل جوان را از مجموع مسائل فرهنگی آگاه کنیم ، باید شاهد لرزش آنها در برابر کوچکترین شبهات باشیم.

به گزارش رادیو گفت و گو، وی با ابراز تاسف از نادیده گرفتن پیوست فرهنگی ، گفت:  تنها دو وزارتخانه ماموریت های مربوط به پیوست فرهنگی را به دستگاه های خود ابلاغ کرده اند.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet