هدر موبایل
1396/01/29 07:40:00
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

تورم روزانه بازار موادغذایی توان خرید را از مردم گرفته است

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: خرید دولت به نرخ واقعی از تولیدکننده راهکاری اصولی بر ثبات بازار موادغذایی تلقی می شود.
تورم روزانه بازار موادغذایی توان خرید را از مردم گرفته است عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: خرید دولت به نرخ واقعی از تولیدکننده راهکاری اصولی بر ثبات بازار موادغذایی تلقی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108910395508.jpg تورم,روزانه,بازار,موادغذایی,توان,خرید,را,از,مردم,گرفته,است Icana

سیدناصر موسوی لارگانی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره بازار مواد غذایی درکشور،گفت: حال و روز بازار مواد غذایی خوب نیست زیرا متاسفانه شاهد افزایش به یکباره موادغذایی در شرایطی هستیم که شهروندان قدرت اقتصادی مناسبی را برای خرید محصولاتشان ندارند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محاسبه تورم اقتصادی بر مبنای 350 کالای اقتصادی بر حسب میانگین  اگر درنظر  بگیریم،تورم کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: افزایش تورم به معنای عام که روزانه با آن سروکار داریم در بازار مواد غذایی شرایط مناسبی ندارد.

وی  با بیان اینکه عدم نظارت بر نرخ برنج،گوشت و لبنیات گرانی سفره غذایی شهروندان را رقم زده است، تصریح کرد: تورم روزانه بازار مواد غذایی گرانی سفره اولیه  غذایی شهروندان را در پی داشته است.

موسوی لارگانی افزود:گرانی روزانه مواد غذایی اجحاف به حق شهروندان است واین در حالی است که برای ثبات نرخ بازار مواد غذایی دولت باید هزینه تولید را کاهش دهد.

وی ادامه داد: یکی از تاکتیک های اقتصادی که می تواند نرخ  مواد غذایی را به تعادل برساند، خرید تولیدات  به نرخ واقعی توسط دولت است و این  در  حالی که  این امر می تواند دلالان را از چرخه تولید حذف کند.

 نماینده مردم فلاورجان در  مجلس افزود: قیمت پایدار لبنیات زمانی درمان  قطعی داردکه هزینه  های جاری و مولد دامدار به نحو منطقی و کارشناسی شده کاهش یابد.

 عضو هئیت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، یادآورشد: برای حمایت از  تولید داخلی  باید علاوه برکاهش هزینه تولید، بازارمصرفی را نیز  برای مصرف کننده در شرایط ایده الی قرار داد تا مشتری بتواند کالاهای  غذایی مورد نیاز خود را  با نرخ مناسب خریداری کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet