ایام محرم 1398
1396/01/28 12:14:44
سرویس سیاسی
رضایی در واکنش به بیانیه ضدایرانی گروه هفت:

فعالیت های موشکی جمهوری اسلامی قابل مذاکره نیست/ایران تحت تأثیر فضاسازی غرب قرار نمی گیرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: توسعه و تقویت صنعت موشکی و دفاعی جزء اولویت های اصلی کشورمان محسوب می شود و در این عرصه تحت تأثیر فضاسازی هیچ کشوری قرار نخواهیم گرفت.
فعالیت های موشکی جمهوری اسلامی قابل مذاکره نیست/ایران تحت تأثیر فضاسازی غرب قرار نمی گیرد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: توسعه و تقویت صنعت موشکی و دفاعی جزء اولویت های اصلی کشورمان محسوب می شود و در این عرصه تحت تأثیر فضاسازی هیچ کشوری قرار نخواهیم گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102758757007.jpg فعالیت,های,موشکی,جمهوری,اسلامی,قابل,مذاکره,نیست/ایران,تحت,تأثیر,فضاسازی,غرب,قرار,نمی,گیرد Icana

محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به بیانیه کشورهای عضو گروه هفت درباره مغایرت آزمایش های موشکی ایران با قطعنامه 2231 و برجام، گفت: در شرایط کنونی آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی به عنوان ناقضان توافق هسته ای محسوب می شوند و این کشورها حتی به متن برجام نیز عمل نکردند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جمهوری اسلامی از آغاز اجرای توافق هسته ای، به تمام تعهدات خود در راستای برجام و قطعنامه 2231 عمل کرده و آژانس بین المللی انرژی اتمی طی چندین فقره گزارش دوره ای خود، پایبندی ایران به توافق را تأیید کرده است.

وی افزود: به طور حتم مسائلی مانند فعالیت های موشکی و دفاعی ایران هیچ ارتباطی با توافق هسته ای نداشته و مغایر با قطعنامه های سازمان ملل نیست و ایران این مسئله را بارها حتی در زمان تصویب قطعنامه 2231، طی بیانیه ای اعلام کرد، از این رو هیچ کشوری حق دخالت در امور توسعه دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی را ندارد.

رضایی ادامه داد: پس از توافق هسته ای شاهد بودیم که ایالات متحده نتوانست موج و اقدامات ایران هراسانه خود را ادامه دهد و عملا در عرصه بین الملل در انزوای سیاسی قرار گرفت، اما در شرایط کنونی به نظر می رسد که آمریکایی ها به دنبال کلید زدن پروژه جدید ایران هراسی با بهانه های مختلف واهی از جمله آزمایش موشکی و نقض حقوق بشر هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: قطعا فعالیت های نظامی، موشکی و دفاعی جزء خطوط قرمز جمهوری اسلامی محسوب می شود و این مسئله به هیچ وجه قابل مذاکره نیست و به طور حتم ایران با هر گونه اقدامی علیه کشورهای غربی از روند خود کوتاه نمی آید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: توسعه و تقویت صنعت موشکی و دفاعی جزء اولویت های اصلی کشورمان محسوب می شود و در این عرصه تحت تأثیر فضاسازی هیچ کشوری قرار نخواهیم گرفت.

در بیانیه وزرای خارجه گروه هفت آمده است: «ما به شدت از آزمایش‌خای موشکی ایران ابراز تأسف می‌کنیم چرا این که این آزمایش‌ها با قطعنامه 2231 شورای امنیت ناسازگار هستند.»

بیانیه نهایی گروه هفت، همچنین خواستار اجرای کامل قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد شده که برجام را تأیید می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet