هدر موبایل
1396/01/28 09:04:21
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پزشکیان:

دولت برای جبران خسارت های سیل زدگان مصمم است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت، مجلس و همه مسئولان برای جبران خسارت ها در استان های سیل زده مصمم و همدل هستند.
دولت برای جبران خسارت های سیل زدگان مصمم است نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت، مجلس و همه مسئولان برای جبران خسارت ها در استان های سیل زده مصمم و همدل هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610104311534060.jpg دولت,برای,جبران,خسارت,های,سیل,زدگان,مصمم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مسعود پزشکیان پس از بازدید از مناطق سیل زده اشنویه اظهار کرد: بر این اساس از همه توان و امکانات دولت برای جبران خسارت های سیل استفاده می شود.
وی افزود: تلاش و اراده مسئولان برای کمک به مردم بوده و برای این کار تمام امکانات بسیج شده و اقدامات خوبی نیز انجام شده است.
استاندار آذربایجان غربی نیز در این بازدید گفت: سیل اخیر در استان خسارت های بسیاری به تاسیسات دولتی، اماکن عمومی و بخش کشاورزی و باغی، ابنیه فنی و راه ها وارد کرده است.
قربانعلی سعادت اظهار کرد: گروه های مختلف و مسئولان در حال برآورد خسارت هستند تا پس از تعیین میزان خسارت، تامین اعتبار برای ساخت و جبران خرابی ها انجام شود.
وی افزود: تیم های امداد و ستاد مدیریت بحران در همه بخش ها و مناطق سیل زده در تلاش هستند تا امدادرسانی مناسب انجام شود.
استاندار آذربایجان غربی همچنین اظهار کرد: پل 'پوش آباد' در مسیر اشنویه- پیرانشهر نیز باید به طور مناسب بازسازی و بیش از قبل استحکام سازی شود .
عبدالکریم حسین زاده نماینده مردم اشنویه و نقده در مجلس شورای اسلامی نیز به ایرنا گفت: بعد از برآورد نهایی خسارت ها برای بازسازی و رسیدگی به مشکلات مردم و مسائل مرتبط در اسرع وقت اقدام های مناسب صورت می گیرد.
فرماندار شهرستان اشنویه هم در این بازدید اظهار کرد: ستاد مدیریت بحران، هلال احمر و تمام دستگاه ها و ادارات برای کاهش خسارت ها و بهبود اوضاع تا کنون تلاش های خوب و موثری انجام داده اند.
اسعد خضری همچنین خواستار رسیدگی سریع به اوضاع نابسامان رودخانه 'گادر' و پل 'پوش آباد' و جبران خسارت های وارده به باغ ها، مزارع و منازل مردم شد.
همچنین در این بازدید نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، نماینده شهرستان اشنویه و نقده، استاندار آذربایجان غربی و فرماندار شهرستان اشنویه با خانواده 'مهران توکلی' قربانی طغیان رودخانه 'گادر' دیدار و با تسلیت به مناسبت جان باختن نوجوان 12 ساله این خانواده از آنان دلجویی کردند.
این سفر به منظور بررسی ابعاد سیل شهرستان اشنویه و نقده توسط نماینده مردم نقده و اشنویه ترتیب داده شد.
به گزارش ایرنا، رودخانه گادر اشنویه از صبح جمعه بر اثر بارش باران شدید طغیان کرده و مسیر اشنویه - پیرانشهر را نیز مسدود کرده است.
اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی پیشتر اعلام کرد ، بارندگی هایی که از روز پنجشنبه گذشته آغاز شده تا روز (یکشنبه) در سراسر استان ادامه دارد.
رودخانه گادر در مسیر جاده اشنویه- پیرانشهر قرار دارد و از کوه های غرب اشنویه سرچشمه گرفته و به دریاچه ارومیه می ریزد.
به گزارش ایرنا، شهرستان اشنویه در آذربایجان غربی قرار دارد و بیش از 70 هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet