خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/01/28 12:16:06
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه:

انتخابات ریاست جمهوری 96 دو قطبی می شود/ جریان دولت از جمنا منسجم تر است

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ دو قطبی می شود، اظهار داشت: جبهه مردم نیروهای انقلاب برنامه منسجمی برای نقد جریان دولت ندارد.
انتخابات ریاست جمهوری 96 دو قطبی می شود/ جریان دولت از جمنا منسجم تر است عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری 96 دو قطبی می شود، اظهار داشت: جبهه مردم نیروهای انقلاب برنامه منسجمی برای نقد جریان دولت ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106383214608.jpg انتخابات,ریاست,جمهوری,96,دو,قطبی,می,شود/,جریان,دولت,از,جمنا,منسجم,تر,است Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، آرایش سیاسی برای انتخابات ریاست جمهوری را ارزیابی کرد و گفت: به احتمال زیاد انتخابات به سمت دو قطبی شدن پیش خواهد رفت، در گذشته تعبیر از دو قطبی این دو که در نهایت دو کاندیدا با هم رقابت می کردند اما در این دوره کاندیداها به صورت ترکیب سیاسی به رقابت باهم می پردازند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه این دوره با کاندیدای اصلی و کاندیدای در سایه مواجه هستیم، ادامه داد: هر دو جریان کاندیداهای خود را به دو بخش اصلی و در سایه تقسیم کرده اند در جریان حمایت از عملکرد دولت، بعد از رئیس جمهور، جهانگیری در رأس قرار دارد.

وی عنوان کرد: جریان منتقد نیز تلاش دارد با انتقاد از عملکرد دولت برای خود رای جمع کند اما جریان دولت منسجم تر شکل گرفته است و در حالت دفاع قرار دارد در حالی که جریان منتقد آشفته هستند و تنها تلاش دارند از دولت انتقاد کنند اما برای اثبات آن برنامه ای ندارد به همین جهت ضعف هایی در این جریان به چشم می خورد.

این نماینده مجلس با اشاره به ثبت نام احمدی نژاد و نزدیکان او در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: البته حضور یا عدم حضور جریان احمدی نژاد در انتخابات تاثیر بسیاری بر فضای انتخابات بگذارد اگر این جریان از حضور در کارزار انتخابات بازمانند حتما با فضای دو قطبی دولت و جمنا مواجه خواهیم شد.

فلاحت پیشه با ارزیابی عملکرد جمنا گفت: این جبهه در نهایت به جریان سیاسی تبدیل می شود اما اینکه چقدر موفق شوند به این بستگی دارد که برای انتقاد از دولت چه برنامه اثباتی داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در مجلس شوای اسلامی در خصوص اینکه انتخابات به دور دوم کشیده می شود، عنوان کرد: طبق نظرسنجی ها هیچ کاندیدایی نتوانسته 50 درصد آرا را به خود جذب کند و در چنین شرایطی انتخابات حتما به دو دوم کشیده می شود اما با بررسی صلاحیت های این امکان وجوددارد که در یک دور نتیجه انتخابات مشخص شود اما این فضا برای دولت به نسبت انتخابات گذشته سخت تر خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet