شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/01/28 13:34:17
سرویس سیاسی
رضایی:

اولویت جمهوری اسلامی در مذاکرات با عربستان ازسرگیری اعزام حجاج ایرانی بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی معتقد است در شرایط فعلی جهان اسلام، چشم‌اندازی برای تأسیس سازمانی که بتواند احقاق حقوق مسلمانان بین کشورهای مختلف داشته باشد، وجود ندارد.
اولویت جمهوری اسلامی در مذاکرات با عربستان ازسرگیری اعزام حجاج ایرانی بود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی معتقد است در شرایط فعلی جهان اسلام، چشم‌اندازی برای تأسیس سازمانی که بتواند احقاق حقوق مسلمانان بین کشورهای مختلف داشته باشد، وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102758757007.jpg اولویت,جمهوری,اسلامی,در,مذاکرات,با,عربستان,ازسرگیری,اعزام,حجاج,ایرانی,بود Icana

محمدابراهیم رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به افزایش 11هزار نفری حجاج ایرانی که قرار است در سال 96 به تمتع مشرف شوند، گفت: این افزایش تعداد در جریان توافق صورت گرفته مابین جمهوری اسلامی و عربستان سعودی صورت گرفته که استثنائا برای امسال بوده است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: سعودی ها با این افزایش پذیرش از ایران قصد داشتند انعطاف بیشتری از خود نشان دهند لذا امکان دارد در سال آینده شاهد کاهش مجدد تعداد حجاج اعزامی به تمتع باشیم.

وی در ادامه با بیان این نکته که هنوز گزارشی از سوی سازمان حج پیرامون مسائل مورد مذاکره بین ایران و عربستان واصل نشده است، عنوان کرد: از طرفی نمی توان امیدوار بود که اتفاقات گذشته در آینده مجدد تکرار نشود، از طرفی هم سازمانی برای احقاق حقوق مسلمانان وجود نداشته و حتی با شرایط حاکم بر جهان اسلام چندان چشم اندازی هم برای تأسیس چنین سازمانی وجود ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص چگونگی احقاق حقوق حجاج ایرانی در جریان مذاکرات با عربستان خاطرنشان کرد: قطعا برای اعزام مجدد حجاج ایرانی به تمتع ناچار از برخی خواسته های خود کوتاه آمده ایم اما به هر حال موضوع احقاق حقوق حجاج ایرانی در سال های گذشته پیگیری می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet