ایام محرم 1398
1396/01/28 15:35:33
سرویس اقتصادی
کیان پور:

ضرورت نوسازی ناوگان ریلی با تکیه بر توان داخلی/ انتقال تکنولوژی ساخت واگن و ریل هدفمند شود

عضوکمیسیون عمران مجلس با اشاره فرسودگی ناوگان حمل و نقل ریلی کشور، گفت: انتقال فناوری و تکنولوژی ساخت واگن و ریل از خارج از کشور می تواند نوسازی ناوگان ریلی را با علم روز سرعت ببخشد.
ضرورت نوسازی ناوگان ریلی با تکیه بر توان داخلی/ انتقال تکنولوژی ساخت واگن و ریل هدفمند شود عضوکمیسیون عمران مجلس با اشاره فرسودگی ناوگان حمل و نقل ریلی کشور، گفت: انتقال فناوری و تکنولوژی ساخت واگن و ریل از خارج از کشور می تواند نوسازی ناوگان ریلی را با علم روز سرعت ببخشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103074539881.jpg ضرورت,نوسازی,ناوگان,ریلی,با,تکیه,بر,توان,داخلی/,انتقال,تکنولوژی,ساخت,واگن,و,ریل,هدفمند,شود Icana

مجید کیان پور درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرسودگی ناوگان حمل ونقل ریلی کشور،گفت:نوسازی این ناوگان با هدف افزایش ایمنی و اعتماد مردم برای استفاده از آن لازم است.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خرید واگن و ریل برای نوسازی ناوگان حمل و نقل ریلی است، افزود: بهترین راه برای رعایت سیاست های ابلاغی درخصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل ریلی استفاده از توان داخلی یعنی خرید از شرکت های تولید کننده کشور است.

خرید واگن و ریل از خارج از کشور صرفه اقتصادی ندارد

وی با تاکید براینکه خرید واگن و ریل از خارج از کشور صرفه اقتصادی ندارد،تصریح کرد:بسیاری از شرکت های تولیدکننده داخلی توان تولید مایحتاج مورد نیاز برای نوسازی ناوگان حمل و نقل ریلی را داشته از این رو باید خرید از شرکت های داخل کشور انجام شود.

کیان پور با بیان اینکه انتقال فناوری و تکنولوژی ساخت واگن و ریل از خارج از کشور می تواند نوسازی ناوگان ریلی را با علم روز سرعت ببخشد،گفت: واردات تکنولوژی روز دنیا ،مصداق لبیک به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد:کارخانجات داخلی باید در زمینه تولید ریل و واگن به مرحله تولید همسو با علم روز دست یابند تا به این ترتیب سهم ناوگان حمل و نقل ریلی از جابه جایی مسافر و بار بیشتر شود.

سهم ناوگان ریلی در جابجایی مسافر 5 درصد است

کیان پور گفت: در حال حاضر سهم ناوگان ریلی در جابه جایی مسافر 5 درصد و در جابه جایی بار 10 درصد است که باید طبق برنامه ششم توسعه سهم این دو افزایش یابد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: با توجه به ایمن تر بودن ناوگان ریلی به نسبت سایر وسایل حمل و نقل باید توجه بیشتری به نوسازی آن صورت بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet