هفته دفاع مقدس
1396/01/28 12:29:03
سرویس سیاسی
بختیار در واکنش به ادعای آمریکا درباره نقض حقوق بشر با بازداشت افراددوتابعیتی:

استانداردهای دوگانه ایالات متحده در حقوق بشر/جمهوری اسلامی اجازه جاسوسی به هیچ کشوری را نمی دهد

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: جمهوری اسلامی اجازه جاسوسی به هیچ کشوری را نمی دهد و در داخل و خارج مرزها با این مسئله مقابله خواهد کرد.
استانداردهای دوگانه ایالات متحده در حقوق بشر/جمهوری اسلامی اجازه جاسوسی به هیچ کشوری را نمی دهد عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: جمهوری اسلامی اجازه جاسوسی به هیچ کشوری را نمی دهد و در داخل و خارج مرزها با این مسئله مقابله خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104402591179.jpg استانداردهای,دوگانه,ایالات,متحده,در,حقوق,بشر/جمهوری,اسلامی,اجازه,جاسوسی,به,هیچ,کشوری,را,نمی,دهد Icana

علی بختیار در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات و ادعای مقامات آمریکایی درباره نقض حقوق بشر از سوی ایران با بازداشت اتباع دوتابعیتی آمریکایی، گفت: در شرایط کنونی دولت جدید آمریکا در تلاش است که از هر بهانه کوچکی برای مقابله با جمهوری اسلامی استفاده کند، زیرا امروز ایالات متحده در عرصه بین الملل و منطقه ای، متحمل شکست های سنگینی شده است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رویکرد ایالات متحده نسبت به نقض حقوق بشر دو گانه است، زیرا در شرایط کنونی اتباع برخی از کشورهای عربی در منطقه در شرایط اسف باری قرار دارند اما این کشورها و کشورهای مدعی دیگر، هیچ اعتراضی به نقض حقوق بشر در این کشور نمی کنند و تنها در این عرصه علیه جمهوری اسلامی سم پاشی می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: ایالات متحده بازداشت اتباع دوتابعیتی از سوی ایران که متهم به جاسوسی هستند را نقض حقوق بشر می داند، اما نیروهای امنیتی این کشورها بدون هیچ دلیل و قانونی نسبت به بازداشت اتباع دیگر کشورها می کنند.

بختیار افزود: به طور حتم جمهوری اسلامی اجازه جاسوسی به هیچ کشوری را نمی دهد و در داخل و خارج مرزها با این مسئله مقابله خواهد کرد و قطعا مجلس شورای اسلامی در این عرصه پشتیبان نهادهای امنیتی و اطلاعاتی خواهد بود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: آمریکا در حالی ایران را به نقض حقوق بشر در بازداشت افراد دو تابعیتی متهم می کند، که در چند ماه اخیر با آغاز دولت ترامپ، قوانین فراوانی را که با حقوق بشر مغایرت دارد اجرایی کرده است، که از این میان می توان به قانون منع ورود اتباع برخی کشورهای اسلامی و ساخت دیوار میان آمریکا و مکزیک اشاره کرد.

سخنگوی کاخ سفید پس از اعلام تحریم یکی از مقامات ایرانی به بهانه نقض حقوق‌بشر، زندانی بودن اتباع ایرانی-آمریکایی در ایران را «غیرعادلانه» توصیف کرد و آزادی «فوری» آنها را خواستار شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet