هفته دفاع مقدس
1396/01/28 15:11:33
سرویس سیاسی
آزادیخواه مطرح کرد؛

کرنش همراه با عزت جمهوری اسلامی برای تحقق حج تمتع

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است جمهوری اسلامی با سعه صدر در مذاکرات باعث شد حج تمتع برای سال ۹۶ برقرار شود.
کرنش همراه با عزت جمهوری اسلامی برای تحقق حج تمتع سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است جمهوری اسلامی با سعه صدر در مذاکرات باعث شد حج تمتع برای سال 96 برقرار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103011649593.jpg کرنش,همراه,با,عزت,جمهوری,اسلامی,برای,تحقق,حج,تمتع Icana

احد آزادیخواه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه افزایش سهمیه 11هزار نفری به لحاظ استانداردهای عربستان حق جمهوری اسلامی بود، گفت: با توجه به نحوه سهمیه بندی ها، سهمیه ایران همواره بالای 75هزار نفر بود که اعمال نمی شد و روند مذاکرات که به نحو مطلوبی صورت گرفت باعث شد این مورد اعمال شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: دلیل دیگر افزایش سهمیه جمهوری اسلامی متأثر از فاجعه منا در حج دو سال گذشته بود که سعودی ها به خاطر جبران آن، امسال سهمیه ای را اضافه کردند که البته حق ما هم بود.

وی در ادامه با بیان اینکه نمی توان رفتار آینده عربستان سعودی با حجاج را پیش بینی کرد، اظهار داشت: متأسفانه صعود ها منطبق با اصول سیاست خارجی پیش نمی روند چرا که ابزار آمریکایی ها هستند لذا تضمینی برای عدم تکرار رفتار سابق آنها با حجاج وجود ندارد.

آزادیخواه همچنین با بیان اینکه اگر با عربستان وارد مذاکره نمی شدیم، همچنان از حج محروم می ماندیم، عنوان کرد: علیرغم اینکه برخی خواسته های ایران در جریان این مذاکره محقق نشد اما برخی دیگر همچون مجرم شناخته شدن مأموران فرودگاه جده به نوعی اعتراف عربستان به اشتباهات خود بود ضمن اینکه تدابیری نیز برای خانواده قربانیان فاجعه منا اندیشیده شد.

وی اضافه کرد: با این حال جمهوری اسلامی با سعه صدر کرنش کرد تا حج تمتع برای امسال محقق شود البته این کرنش همراه با عزت بود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه امیدواریم با این مذاکرات روابط بین ایران و عربستان تقویت شود، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری نیز همواره فرموده اند که جمهوری اسلامی سر ناسازگاری با هیچ کشور اسلامی ندارد لذا سیاست ما همواره صلح و دوستی با کشورهای مسلمان بوده است حتی اگر این کشور عربستان باشد به شرطی که سیاست خصمانه اتخاذ نکند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet