ایام محرم 1398
1396/01/28 09:42:24
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس :

مجلس به دنبال تغییر در سیستم بیمه سلامت است

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد : مجلس درخصوص سیستم بیمه سلامت و آموزش پزشکی نظرات کارشناسانه دارد و به دنبال جایگزینی سیستم های نوین است.
مجلس به دنبال تغییر در سیستم بیمه سلامت است سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد : مجلس درخصوص سیستم بیمه سلامت و آموزش پزشکی نظرات کارشناسانه دارد و به دنبال جایگزینی سیستم های نوین است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102008352455.jpg مجلس,به,دنبال,تغییر,در,سیستم,بیمه,سلامت,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر نعیم امینی فرد، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد : به موضوع طرح تحول سلامت و اثری که بر روی آموزش پزشکی دارد کمتر پرداخته شده است.این طرح مبانی مشخص دارد و قرار است با استفاده از بسته هایی که تدوین شده است در حوزه های مختلف خدمات سلامت، تحول را ایجاد نماید. 

وی در ادامه افزود : در برنامه ششم توسعه بحث جدی در خصوص ارجاع و پزشک خانواده مطرح شد که می تواند پایه گذار یک تحول در ارتباط با آموزش پزشکی باشد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه به راهنمای بالینی تاکید کرد و گفت : این موضوع گام مهمی در ارتقای سطح درمان بیماران و رشد سطح کیفی آموزش پزشکی دارد.

امینی فرد تاکید کرد : یک تفاوت میان میزان درآمد و رضایتمندی اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پایه و افرادی که در بحث کلینیکال و آموزش پزشکی بالینی فعالیت دارند وجود دارد که طرح تحول ظرفیت این را دارد که این تفاوت معنادار را کاهش دهد.

وی ادامه داد : تا کنون کار ویژه ای انجام نشده است.از این رو اگر اعضای وزارتخانه ها و مسئولین احساس می کنند که ورود کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی ضروری است نمایندگان آمادگی لازم را دارند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان تاکید کرد : پس از اجرای طرح تحول آموزش پزشکی، عدالت در دسترسی بیماران تا حدود زیادی ایجاد شده است اما این کافی نیست.برای پیشبرد اهداف این طرح، لازم است معاونت آموزش وزارت بهداشت تعامل بیشتری با کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیشنهادات و راهکارهای کارشناسانه جهت جایگزینی سیستم های نوین مانند خرید سلامت راهبردی موجود می باشد.

به گزارش رادیو گفت و گو، وی اظهار امیدواری کرد : با جایگزینی سیستم های جدید اختلاف زیاد میان علوم پایه و بالینی به حداقل برسد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet