هفته دفاع مقدس
1396/01/28 14:51:16
سرویس اقتصادی
علیرضابیگی:

دولت با اعمال سیاست های پولی و مالی تولید داخلی را سودمند کند/ کالای قاچاق سود بانکی 28 درصدی نمی پردازد!

نماینده مردم تبریز ،اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت:تولید کننده داخلی با پرداخت هزینه های سرسام آور توان رقابت با کالای قاچاقی که بدون هزینه وارد کشور شده است، را ندارد.
دولت با اعمال سیاست های پولی و مالی تولید داخلی را سودمند کند/ کالای قاچاق سود بانکی 28 درصدی نمی پردازد! نماینده مردم تبریز ،اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت:تولید کننده داخلی با پرداخت هزینه های سرسام آور توان رقابت با کالای قاچاقی که بدون هزینه وارد کشور شده است، را ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611109802603183.jpg دولت,با,اعمال,سیاست,های,پولی,و,مالی,تولید,داخلی,را,سودمند,کند/,کالای,قاچاق,سود,بانکی,28,درصدی,نمی,پردازد! Icana

احمد علیرضابیگی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با اشاره به نقش کنسرسیوم های صادراتی و کمپین های حمایتی از تولید ملی خاطرنشان کرد:آذربایجان شرقی استانی صادرات محور است و اگر کالایی وارد می کند،ماشین آلات تولیدی است.

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آنچه که تولید می کنیم، باید در بازار خریدار داشته باشد، افزود:خریدار زمانی  پیدا می شود که احساس کند؛کالای ساخت داخل نسبت به مشابه خارجی آن ، دارای قیمتی ارزان تر و با دوام تر است.

برای مشتری دو فاکتور قیمت و کیفیت تعیین کننده است

وی تصریح کرد:مشتری می تواند حق انتخاب داشته باشد و برای انتخاب مشتری دو فاکتور قیمت و کیفیت تعیین کننده است و طبیعی است که این برعهده دولت است که باید ترتیبی را اتخاذ کند که قیمت تمام شده محصولات داخلی نسبت به مشابه خارجی آن ، ارزان تر باشد.

عضوکمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شوای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد:از آنجاکه تولیدکننده باید 28 درصد بهره بانکی، 6 درصد جریمه دیرکرد، 9 درصد مالیات برارزش افزوده،پول آب،برق،گاز،بیمه و حقوق کارگر را بپردازد،نمی تواند سود حداقلی داشته باشد درحالی که سود او باید 50 درصد باشد.

کالای خارجی وارداتی هیچ هزینه ای پرداخت نمی کند

وی با بیان اینکه درحال حاضر هیچ تولیدی نمی تواند 50 درصد حاشیه سود برای خود ایجاد کند، افزود: کالای خارجی که وارد کشور می شود؛هیچ هزینه ای پرداخت نمی کند و آن دسته از کالاهایی که به صورت قاچاق وارد بازار می شوند،تعرفه گمرکی نیز پرداخت نمی کنند از این رو،تولید داخلی ما با هزینه های سرسام آور توان رقابت با آن ها را ندارد.

دولت باید قیمت تمام شده کالای تولیدی را کاهش دهد

علیرضابیگی با تاکید براینکه دولت باید اقداماتی انجام دهد تا قیمت تمام شده کالای تولیدی کاهش پیدا کند که اگر این اتفاق رخ دهد، کالای تولید شده ایرانی در بازار به فروش خواهد رفت به طوری که همه این موارد،متوجه دولت است که باید با اعمال سیاست های پولی و مالی تولید داخل را سودمند کند

کمپین های اقتصادی،احساس مسئولیت تولیدکنندگان  را می رساند

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکودر مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تا زمانی که تولید برای تولیدکننده داخلی سودمند نباشد تولیدکننده انگیزه ای برای تولید نخواهد داشت و کمپین های اقتصادی،احساس مسئولیت تولیدکنندگان  را می رساند و نوعی آگاهی بخشی است که همه احساس کنند اگر فرزندان آنها بخواهند شاغل شوند لزوما باید از تولید داخلی حمایت کرد.

تعطیلی کارخانه ها و اخراج کارگران نتیجه سودمند نبودن تولید

وی در ادامه خاطرنشان کرد: کمپین های حمایتی از تولید داخلی نظیر آنچه در آستانه سال جدید در "بازار کفش تبریز" انجام شد،حس همکاری و خودجوش مردمی است که  پایداری آن به این است که تولید داخلی حتما سودمند باشد و اگر اینگونه نباشد تولیدکننده کارگران خود را اخراج و کارخانه را تعطیل می کند و در عمل حمایتی از تولید صورت نمی گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet