ایام محرم 1398
1396/01/28 12:29:37
سرویس سیاسی
برزگر کلشانی:

عربستان سعودی برای برگزاری قاعده‌مند حج تعهد داده است/ ادامه روند پیگیری احقاق حقوق خانواده شهدای منا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است برای جبران یک سال عدم اعزام حجاج ایرانی، افزایش ۱۰درصدی تعداد حجاج باید تا ۵ سال ادامه داشته باشد.
عربستان سعودی برای برگزاری قاعده‌مند حج تعهد داده است/ ادامه روند پیگیری احقاق حقوق خانواده شهدای منا عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است برای جبران یک سال عدم اعزام حجاج ایرانی، افزایش 10درصدی تعداد حجاج باید تا 5 سال ادامه داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107115209487.jpg عربستان,سعودی,برای,برگزاری,قاعده‌مند,حج,تعهد,داده,است/,ادامه,روند,پیگیری,احقاق,حقوق,خانواده,شهدای,منا Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اتمام روند مذاکرات جمهوری اسلامی و عربستان سعودی برای برقراری مجدد حج تمتع در سال 96 و اعزام حجاج ایرانی، گفت: امیدواریم امسال عربستان سعودی خدمات مناسبی را به حجاج ایرانی ارائه کند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تأکید کرد: عربستان سعودی باید در جبران اتفاقات گذشته، در حج پیش رو شأن و منزلت شهروندان ایرانی و شأن و منزلت اسلام را در سرزمین وحی حفظ کند.

وی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشوری قدرتمند در منطقه است، عنوان کرد: عربستان باید قواعد بازی و قوانین همسایگی با یک کشور قدرتمند را پذیرفته و بداند سیستم بازی در منطقه در دست عربستان نیست از این رو برای آنها بهتر است تا رفتار دیپلماسی خود را تغییر دهند و از قوانین منطقه پیروی کنند.

برزگر کلشانی در ادامه در خصوص افزایش سهمیه ایران برای اعزام حجاج بیان داشت: افزایش سهمیه ایران در حج امسال از حقوق حاجیان است البته برای جبران یک سال عقب افتادگی، این افزایش 10 درصدی باید تا 5 سال باشد ادامه داشته باشد تا مؤثر باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی همچنان روند احقاق حقوق خانواده شهدای منا را پیگیری می کند، خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی ایران و سازمان حج تمهیداتی را پیش بینی کرده و تعهداتی را از عربستان سعودی گرفته اند تا مسئولان برگزاری حج در این کشور به راحتی نتوانند مجددا از قواعد تخطی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet