هفته دفاع مقدس
1396/02/01 13:05:50
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی:

زیرساخت‌ها برای گسترش رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای نامناسب است/ لزوم افزایش تحصیلکردگان رشته‌های فنی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است باید برای رسیدن به آمار۵۰ درصدی تحصیل دانش‌آموزان در رشته‌های فنی زیرساخت‌ها را تکمیل کرد.
زیرساخت‌ها برای گسترش رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای نامناسب است/ لزوم افزایش تحصیلکردگان رشته‌های فنی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است باید برای رسیدن به آمار50 درصدی تحصیل دانش‌آموزان در رشته‌های فنی زیرساخت‌ها را تکمیل کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109864674861.jpg زیرساخت‌ها,برای,گسترش,رشته‌های,فنی‌وحرفه‌ای,نامناسب,است/,لزوم,افزایش,تحصیلکردگان,رشته‌های,فنی Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به ضرورت اجرای درست طرح هدایت تحصیلی دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: هدایت تحصیلی  دانش‌آموزان و دانشجویان با توجه به شرایط نامناسب اشتغال به ویژه برای تحصیل‌کردگان در این برهه زمانی بسیار ضروری است لذا باید تلاش کرد با توجیه خانواده‌ها و دانش‌آموزان بدون اعمال اجبار و الزام آن‌ به سمت رشته‌های درسی مورد نیاز جامعه سوق داده شوند.

نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حالی اکنون حدود 34 درصد از دانش‌آموزان در رشته‌های فنی و حرفه‌ای مشغول به تحصیل هستند که طبق اهداف تنظیم شده باید این آمار به 50درصد رساند اما زیرساخت‌ها به اندازه کافی فراهم نیست.

وی اضافه کرد: با توجه به تغییر سیستم آموزشی در سند تحول بنیادین و رسیدن دوره فنی و حرفه‌ای مدارس از 2 سال به 3سال، باید برای دستیابی به این تحول زیرساخت‌ها را اصلاح و تکمیل کرد تا هدایت تحصیلی دانش‌آموزان و آمار 50 درصدی گرایش آن‌ها به رشته‌های فنی و حرفه‌ای در مدت زمان کوتاه حاصل شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین با بیان اینکه برای اجرای درست هدایت تحصیلی باید امکانات آموزش و پرورش از نظر نیروی انسانی، تجهیزات مدارس، کارگاه‌ها و... مطابق با نیاز بازار کار کشور تکمیل شود، افزود: مسئولان آموزش و پرورش برای دستیابی به اهداف موردنظر باید به دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها درخصوص رشته‌ها و کاربرد آن‌ها و مشاغل مرتبط اطلاع‌رسانی کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، طرح هدایت تحصیلی پس از بررسی‌های فراوان تابستان  سال 95 در شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رسید که این طرح با انتقادها و اعتراض‌های مختلفی رو به رو شد و مسئولان آموزش و پرورش از نگارش شیوه‌نامه جدید برای اجرای طرح هدایت تحصیلی خبر دادند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet