خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/01/28 11:34:45
سرویس سیاسی
/انتخابات شوراها از منظر روسای هیات‌های استانی نظارت/

کولیوند: بیش از 3 هزار نفر در استان البرز برای شوراها کاندید شدند/ تصمیمات هیات‌های اجرایی با تایید هیات‌های نظارت معتبر می‌شود

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان البرز، گفت: بر اساس ماده ۴۸ نظر هیات‌های اجرایی با تایید هیات‌های نظارت معتبر می‌شود.
کولیوند: بیش از 3 هزار نفر در استان البرز برای شوراها کاندید شدند/ تصمیمات هیات‌های اجرایی با تایید هیات‌های نظارت معتبر می‌شود رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان البرز، گفت: بر اساس ماده 48 نظر هیات‌های اجرایی با تایید هیات‌های نظارت معتبر می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/46833.jpg کولیوند:,بیش,از,3,هزار,نفر,در,استان,البرز,برای,شوراها,کاندید,شدند/,تصمیمات,هیات‌های,اجرایی,با,تایید,هیات‌های,نظارت,معتبر,می‌شود Icana

محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان البرز، اظهار داشت: حدود 3 هزار و 200 نفر در کل استان البرز برای انتخابات شوراها ثبت نام کردند که از این تعداد 110 نفر انصراف دادند و 131 نفر را نیز دستگاه های امنیتی و دادگستری رد صلاحیت کردند و هیات های اجرایی نیز 51 کاندیدا را علی‌رغم تایید مراجع چهارگانه رد صلاحیت کرده اند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیات‌های نظارت در بخش‌ها و شهرستان‌های استان البرز در حال بررسی های لازم هستند، بیان کرد: بر اساس روز شمار از پیش تعیین شده تا پنجشنبه هفته جاری (30 فروردین ماه) این بررسی‌ها ادامه دارد.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان البرز با بیان اینکه بعد از اتمام مهلت 7 روزه، هیات‌های نظارت لیست‌ها را به هیات‌های اجرایی بخش‌ها و فرمانداری‌ها ابلاغ می‌کنند، ادامه داد: وضعیت صلاحیت کاندیداها به اطلاع آن‌ها می‌رسد.

کولیوند با بیان اینکه کاندیداهایی که رد صلاحیت شده اند 4 روز مهلت دارند تا به هیات نظارت استان شکایت کنند، متذکر شد: در استان البرز هیات‌های اجرایی بعد از بررسی صلاحیت کاندیداها، پرونده‌ها را به هیات‌های نظارت تحویل دادند.

وی افزود: با وزارت کشور هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم تا پرونده‌ها از هیات‌های اجرایی به هیات‌های نظارت ارسال شود، زیرا اگر هیات‌های نظارت، پرونده را در اختیار نداشته باشند، نمی‌توانند تعیین تکلیف نهایی را انجام دهیم.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرونده هر کاندیدایی را می‌توان هویت آن فرد تلقی کرد، گفت: بر اساس ماده 48 نظر هیات‌های اجرایی با تایید هیات‌های نظارت معتبر می‌شود، نمی‌توان انتظار داشت که بدون وجود پرونده، هیات نظارت به بررسی صلاحیت کاندیداها بپردازد.

لازم به ذکر است، ماده 48 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران اشعار می‌دارد؛

نظر هیأت‌های اجرایی بخش و شهرستان مبنی بر تأیید صلاحیت داوطلبان با تأیید هیأتهای نظارت شهرستان و بخش معتبر است و چنانچه ظرف هفت روز از تاریخ دریافت نتیجه رسیدگی صلاحیت داوطلبان، هیأت نظارت مربوط درباره داوطلب یا داوطلبان نظر خود را اعلام نکند، نظر هیأت اجرایی ملاک عمل خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet