ایام محرم 1398
1396/01/28 15:30:52
سرویس اقتصادی
یوسفیان ملا مطرح کرد:

خروج سپرده های مردمی از بانک ها با اخذ مالیات/ رونق بازار سوداگری با خروج سپرده های بانکی

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:اخذ مالیات از سود سپرده های بانکی باعث خروج سپرده ها از بانک ها می شود و به رونق بازار سوداگری منتهی خواهد شد.
خروج سپرده های مردمی از بانک ها با اخذ مالیات/ رونق بازار سوداگری با خروج سپرده های بانکی عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:اخذ مالیات از سود سپرده های بانکی باعث خروج سپرده ها از بانک ها می شود و به رونق بازار سوداگری منتهی خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604101406421075.jpg خروج,سپرده,های,مردمی,از,بانک,ها,با,اخذ,مالیات/,رونق,بازار,سوداگری,با,خروج,سپرده,های,بانکی Icana

عزت الله یوسفیان ملا درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید برلزوم اعمال نظارت بر فعالیت موسسات مالی و اعتباری گفت:درحال حاضر وضعیت سپرده گذاری درکشور به نحوی است که سپرده گذاران با ریسک در زمینه سپرده گذاری روبرو هستند.

نماینده مردم آمل و لاریجان درمجلس شورای اسلامی ادامه داد:گلایه های سپرده گذاران از وضعیت نامناسب درعملکرد موسسات مالی و اعتباری بیانگر این است نظارت های بانک مرکزی در این زمینه موثر نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:اخذ مالیات از سود سپرده های بانکی در وضعیت فعلی اقتصاد کشور باعث خروج سپرده ها از بانک ها می شود و این موضوع در مقطع فعلی به صلاح اقتصاد نیست.

یوسفیان ملا ادامه داد:ممکن است سپرده هایی که به دلیل اخذ مالیات از بانک ها خارج می شود؛به بازارهای سوداگری ارز و طلا سوق داده شود که این موضوع به زیان اقتصاد است.

انتقاد از عملکرد بانک ها در بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی

وی درباره وضعیت بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی کمتر از100میلیون تومان گفت:متاسفانه عملکرد بانک ها در بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی مناسب نیست.   

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،افزود:اجرای بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی یک مصوبه قانونی است و باید بطور کامل اجرا شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet