ایام محرم 1398
1396/01/28 11:10:16
سرویس سیاسی
جاسمی مطرح کرد:

پیروزی متزلزل همه پرسی مقدمه تنش در ترکیه / احتمال شورش فراگیر علیه اردوغان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که جامعه امروز ترکیه به قطعه تبدیل شده است ، گفت: قطعا مخالفان همه پرسی که تعداد آنها هم در جامعه ترکیه کم نیستند دست به اعتراض یا حتی شورش علیه اردوغان خواهند زد.
پیروزی متزلزل همه پرسی مقدمه تنش در ترکیه / احتمال شورش فراگیر علیه اردوغان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که جامعه امروز ترکیه به قطعه تبدیل شده است ، گفت: قطعا مخالفان همه پرسی که تعداد آنها هم در جامعه ترکیه کم نیستند دست به اعتراض یا حتی شورش علیه اردوغان خواهند زد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105511200228.jpg پیروزی,متزلزل,همه,پرسی,مقدمه,تنش,در,ترکیه,,/,احتمال,شورش,فراگیر,علیه,اردوغان Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: پیروزی اردوغان در همه پرسی ترکیه اتفاقی است که اقتدارگرایی را در این کشور تثبیت خواهد کرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه به آمار همه پرسی ترکیه نشان دهنده پیروزی متزلزل اردوغان است که ممکن است تبعات ناخوشایندی برای آنکارا در پی داشته باشد.

وی در ادامه افزود: به طور کلی مجموعه رفتارها و اقدامات دولت ترکیه موجب شکل گیری شکافی عمیق در جامعه ترکیه شده است که نمود آن در صندوق های رای مشاهده شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که جامعه امروز ترکیه به قطعه تبدیل شده است ، گفت: قطعا مخالفان همه پرسی که تعداد آنها هم در جامعه ترکیه کم نیستند دست به اعتراض یا حتی شورش علیه اردوغان خواهند زد.

وی تصریح کرد: تلاش برای تشکیک نسبت به نتیجه همه پرسی راهبردی است که قطعا از سوی برخی رسانه ها دنبال خواهد شد تا ترکیه درگیر یک جنگ داخلی خانمان سوز همانند سوریه شود اما نکته اساسی اینجاست که شخص اردوغان راه نفوذ را در جامعه ترکیه گشوده است.

گفتنی است به نوشته روزنامه دیل میل ،هزاران تن از مردم ترکیه در اعتراض به نتیجه رفراندومی که به اردوغان اختیارات اجرایی فوق‌العاده‌ای می‌دهد، ‌به خیابان‌ها آمدند. معترضان به نتیجه رفراندوم قانون اساسی ترکیه، به نشانه اعتراض روی ماهی‌تابه و قابلمه می‌کوبیدند.

طبق این رفراندوم، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه تا سال ۲۰۲۹ در قدرت می‌ماند. برخی از معترضان با در دست داشتن بنرهایی شعار "دزد، قاتل، اردوغان" سر می‌دادند.

تصاویر ویدیویی اعتراضات یکشنبه شب همچنین نشان می‌دهد یکی از معترضان مورد حمله یکی از حامیان اردوغان قرار می‌گیرد. براساس تصاویر، فردی مورد تعقیب گروهی از حامیان اردوغان قرار می‌گیرد و نهایتا از سوی آنها ضرب و شتم می‌شود.معترضان معتقدند که پیروزی رفراندوم غیر قانونی است و تاکید دارند که نتایج با تقلب و ایجاد فضای رعب و وحشت به دست آمده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet