هدر موبایل
1396/01/28 14:45:19
سرویس اقتصادی
مقدسی:

ضرورت تهیه فهرست کالاهایی که توان ساخت آن در کشور وجود دارد/ بازارهای هدف را شناسایی کنیم

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: فهرستی از کالاهایی که امکان تولید آن در کشور وجود دارد، تهیه شود.
ضرورت تهیه فهرست کالاهایی که توان ساخت آن در کشور وجود دارد/ بازارهای هدف را شناسایی کنیم عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: فهرستی از کالاهایی که امکان تولید آن در کشور وجود دارد، تهیه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107905379181.jpg ضرورت,تهیه,فهرست,کالاهایی,که,توان,ساخت,آن,در,کشور,وجود,دارد/,بازارهای,هدف,را,شناسایی,کنیم Icana

سیدمهدی مقدسی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت حمایت از تولید داخلی در فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مسئولان اجرایی کشور گفت: وزارت صنعت،معدن و تجارت باید فهرستی از کالاها و تجهیزات مختلف که امکان تولید آن در کشور وجود دارد،تهیه کند تا کارخانجات مصرف کننده رغبتی به خرید مشابه خارجی آن نداشته باشند.

ساخت ماشین آلاتی که در داخل ساخته می شود،به خارج سفارش داده نشود

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: باید نظارت دقیقی بردستگاههای دولتی،وزارتخانه ها و دستگاه های وابسته به آن ها صورت گیرد تا  ساخت تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز که در داخل کشورساخته می شود،به هیچ وجه به خارج سفارش داده نشود.

وی با بیان اینکه یکی از موانع و مشکلات تولید و اشتغال تامین منابع مناسب برای بهره برداران است،خاطرنشان کرد:ما انتظار داریم دولت با اتخاذ ساز و کاری منابعی را از محل های مختلف تامین کرده و دراختیار بهره برداران و تولیدکنندگان قرار دهد تا زمینه استفاده از کالای ساخت داخل به معنای واقعی فراهم شود.

باید در عمل از بخش خصوصی حمایت کرد

مقدسی با اشاره به اینکه باید بخش خصوصی را باور داشته باشیم،گفت: باید در عمل از بخش خصوصی حمایت کرده و دست از شعار برداریم و اقدامات عملی برای تقویت این بخش داشته باشیم.

وی ادامه داد:امیدواریم که سال 96 سال خوبی برای واحدهای تولیدی باشد و اقدامات سال 95 نیز استمرار پیدا کند و تقویت شود تا جوانان جویای کار دلگرم شوند و بتوان از استعداد و توانمندی آن ها در راستای رشد و رونق اقتصادی کشور بهره مند شد.

این نماینده مجلس تصریح کرد:وزارتخانه ها باید برای این موضوع ستادی تشکیل داده و این موضوع را عملیاتی کنند و در مجلس نیز باید کمیسیون های تخصصی مرتبط با امر تولید فعال شده و از دستگاه ها گزارش بگیرند تا با رفع موانع،شعار سال به نحو احسن محقق شود.

ارتقای کیفیت محصولات داخلی رغبت برای مصرف آن را افزایش می دهد

دبیرفراکسیون اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت :موضوع مهمی که می تواند در راستای اقتصاد مقاومتی بسیار موثر بوده و مشوق مردم برای مصرف محصولات داخلی باشد؛این است که تمام شرکت های تولیدی باید به بخش تحقیق و توسعه توجه و اهتمام ویژه ای داشته باشند،اما اگر این شرکت ها کیفیت محصولات خود را ارتقاء ندهند،میل و رغبتی برای مصرف این کالاها وجود ندارد.

لزوم بازاریابی دقیق بین المللی در بخش تولید مازاد بر نیاز کشور

وی با بیان اینکه همچنین باید به بسته بندی توجه کرد و آن را جدی گرفت، افزود:یکی از موضوعاتی که می تواند منجر به رونق تولید شود؛این است که در بخش تولید مازاد بر نیاز کشور بازاریابی دقیقی داشته و بازارهای هدف را شناسایی کنیم که در این امر باید سازمان توسعه تجارت و وزارت صنعت از صادرکنندگان واقعی حمایت کند.

مبارزه با قاچاق کالا منجر به تقویت تولید و ایجاد اشتغال می شود

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در مجموع می توان این گونه نتیجه گرفت که مبارزه با قاچاق کالا، تزریق منابع، امکان استفاده از سرمایه گذاری خارجی، حمایت واقعی از بخش خصوصی، استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، تقویت تحقیق و توسعه، امکان پرداخت به موقع جوایز صادراتی و شناسایی بازارهای هدف اقدامات می تواند منجر به رونق تولید و ایجاد اشتغال شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet