ایام محرم 1398
1396/01/28 14:43:36
سرویس سیاسی
نانواکناری در واکنش به بیانیه ضدایرانی گروه هفت:

برجام، برنامه موشکی ایران را محدود نکرده است/ایران هیچ منعی برای تقویت بنیه دفاعی خود ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران هیچ منعی برای تقویت بنیه دفاعی خود ندارد و قطعا با توجه به شرایط منطقه ای و بین المللی توسعه این حوزه به ویژه صنعت موشکی در اولویت و دستور دکترین نظامی کشورمان قرار دارد.
برجام، برنامه موشکی ایران را محدود نکرده است/ایران هیچ منعی برای تقویت بنیه دفاعی خود ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران هیچ منعی برای تقویت بنیه دفاعی خود ندارد و قطعا با توجه به شرایط منطقه ای و بین المللی توسعه این حوزه به ویژه صنعت موشکی در اولویت و دستور دکترین نظامی کشورمان قرار دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201603104711366908.jpg برجام،,برنامه,موشکی,ایران,را,محدود,نکرده,است/ایران,هیچ,منعی,برای,تقویت,بنیه,دفاعی,خود,ندارد Icana

ولی الله نانواکناری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به بیانیه کشورهای عضو گروه هفت درباره مغایرت آزمایش های موشکی ایران با قطعنامه 2231 و برجام، گفت: به طور حتم جمهوری اسلامی در حوزه تقویت بنیه دفاعی و موشکی خود از هیچ کشوری، سازمانی و نهاد بین المللی اجازه نمی گیرد و آن ها حق دخالت در امور داخلی کشورمان را ندارند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در قطعنامه 2231، ایران تنها از ساخت و طراحی موشک های با قابلیت حمل کلاهک هسته ای منع شده و در عرصه های دیگر بر اساس منشور سازمان ملل هر کشوری حق دارد در جهت تقویت بنیه دفاعی خود عمل کند و ادعا و اظهارات مقامات غربی مغایر با قوانین بین المللی است.

وی افزود: کشورهای غربی به ویژه گروه 1+5 کاملا می دانند که در توافق هسته ای به هیچ وجه به فعالیت های موشکی و دفاعی ایران اشاره ای نشده و آزمایش های موشکی ایران به هیچ وجه نقض برجام محسوب نمی شود.

نانواکناری ادامه داد: ایران هیچ منعی برای تقویت بنیه دفاعی خود ندارد و قطعا با توجه به شرایط منطقه ای و بین المللی توسعه این حوزه به ویژه صنعت موشکی در اولویت و دستور دکترین نظامی کشورمان قرار دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در شرایط کنونی کشورهای غربی به ویژه آمریکا از پیشرفت های حوزه نظامی و صنعت موشکی جمهوری اسلامی در هراس هستند و از هر ابزاری برای مقابله با این مسئله استفاده می کنند، البته در این رابطه ایالات متحده تلاش هایی را در عرصه بین الملل صورت داد و مسئله آزمایش های موشکی ایران را به نشست شورای امنیت کشاند، اما اغلب کشورها با این مسئله همراهی نکردند.

در بیانیه وزرای خارجه گروه هفت آمده است: «ما به شدت از آزمایش‌خای موشکی ایران ابراز تأسف می‌کنیم چرا این که این آزمایش‌ها با قطعنامه 2231 شورای امنیت ناسازگار هستند.»

بیانیه نهایی گروه هفت، همچنین خواستار اجرای کامل قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد شده که برجام را تأیید می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet