هدر موبایل
1396/01/28 11:20:59
سرویس دیگر رسانه‌ها_
وزیر کشور در جمع خبرنگاران:

افزایش همکاری های تجاری تهران - اسلام آباد یکی از عوامل موثر در افزایش امنیت پایدار در مناطق مرزی دو کشور است

وزیر کشور گفت:افزایش همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و پاکستان در افزایش امنیت پایدار در مناطق مرزی دو کشور موثر خواهد بود.
افزایش همکاری های تجاری تهران - اسلام آباد یکی از عوامل موثر در افزایش امنیت پایدار در مناطق مرزی دو کشور است وزیر کشور گفت:افزایش همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و پاکستان در افزایش امنیت پایدار در مناطق مرزی دو کشور موثر خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/113948.jpg افزایش,همکاری,های,تجاری,تهران,-,اسلام,آباد,یکی,از,عوامل,موثر,در,افزایش,امنیت,پایدار,در,مناطق,مرزی,دو,کشور,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه پس از مراسم افتتاحیه بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و پاکستان در جمع خبرنگاران یکی از محورهای این اجلاس را موضوع تجارت آزاد بین دو کشور عنوان کرد و اظهارداشت: بحث های کارشناسی در این زمینه انجام شده است و ما باید مقررات و قوانین را در این زمینه آماده کنیم تا این امر محقق شود.
وی ادامه داد: کارشناسان دو کشور پیش از این بررسی های لازم را در بخش های مختلف اقتصادی، تجاری، انرژی و صنعت انجام داده اند و بعداز ظهر امروز این توافق ها نهایی می شود.
وزیر کشور یادآور شد: این توافق ها می تواند همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و پاکستان را در بخش های مختلف ارتقا دهد.
رحمانی فضلی همچنین گفت: رقم پنج میلیارد دلار در مبادلات تجاری میان دو کشور پیش بینی شده است و با توجه به مرز مشترک بیش از 900 کیلومتر بین دو کشور و بازارچه های مرزی و ارتباطاتی که بین ایران و پاکستان وجود دارد به طور حتم ارتقای همکاری های اقتصادی و تجاری می تواند در پیوند روابط دو کشور و تقویت آن موثر باشد.
وی ادامه داد: امیدوارم با افزایش همکاری ها و مشارکت در حوزه های اقتصادی گام های بلندی در مسیر توسعه اقتصادی ایران و پاکستان برداریم.
به گزارش ایرنا، بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و پاکستان امروز با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران و عبدالقادر بلوچ وزیر ایالات و مناطق مرزی جمهوری اسلامی پاکستان در سالن پیامبر اعظم(ص) وزارت کشور آغاز به کار کرد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet