ایام محرم 1398
1396/01/28 11:24:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد؛

ضرورت توجه به علوم انسانی برای مقابله با آسیب های اجتماعی

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز برای مقابله با آسیب های اجتماعی دیر نشده است بر ضرورت توجه به علوم انسانی همراه با مبانی دینی برای مقابله با آسیب های اجتماعی تاکید کرد.
ضرورت توجه به علوم انسانی برای مقابله با آسیب های اجتماعی نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز برای مقابله با آسیب های اجتماعی دیر نشده است بر ضرورت توجه به علوم انسانی همراه با مبانی دینی برای مقابله با آسیب های اجتماعی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100332225756.jpg ضرورت,توجه,به,علوم,انسانی,برای,مقابله,با,آسیب,های,اجتماعی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام والمسلمین احمد مازنی روز دوشنبه در همایش مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی تهران افزود: اگر روزی که جامعه شناسان و اساتید علوم اجتماعی نسبت به آسیب های اجتماعی هشدار می دادند به آنها توجه می کردیم امروز فریادمان از اینکه آسیب های اجتماعی دچار بحران شده است، بلند نبود.
وی تصریح کرد: یکی از اشکالات این بود که علوم انسانی را مورد بی مهری قرار دادیم و مطرح کردیم که این علوم، ریشه اومانیسم (انسان گرایی) دارند اما به جای آن، چیزی ارائه ندادیم.
وی تاکید کرد: با این وجود، دیر نشده است و با توجه به وحی و مبانی دینی و اعتقادی و نظریه و تذکرات اساتید رشته هایی مانند روانشناسی و علوم اجتماعی می توان با آسیب های اجتماعی، مقابله کرد.
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: داشتن نگاه علمی به مسائل، یک ضرورت است ، همچنین لازم است، باید ها و نباید ها را از مکتب اسلام بگیریم.
مازنی در بخش دیگری از سخنانش با تشریح مدارای اجتماعی از منظر اسلام افزود: اسلام، اصل را بر صلح، مدارا و مسالمت می داند و بر رحمت، نرمش و عفو تاکید دارد.
وی ادامه داد: طبق روایات و قرآن کریم نباید با مردم و حتی بزهکاران، افراد دارای رفتار غلط اجتماعی و حتی افرادی که در حوزه سیاست خلاف ما فکر می کنند با خشونت رفتار کرد. طبق روایات، رهبران در رفتار با مردم باید با مدارا رفتار کنند.
به گزارش ایرنا، وی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد یافته های پژوهشی استادها در همایش ها را به قوانین و برنامه، تبدیل کند.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet