ایام محرم 1398
1396/01/28 13:23:00
سرویس سیاسی
طباطبایی نژاد در واکنش به طرح اعزام ارتش آمریکا به سوریه:

آمریکا در جنگ زمینی حرفی برای گفتن ندارد / تفنگداران آمریکایی در سوریه زمین گیر خواهند شد

نماینده مردم اردستان در مجلس با اشاره به طرح اعزام ۵۰ هزار تفنگدار آمریکایی به جنگ سوریه گفت: تفنگداران آمریکایی که در عراق و سوریه حرفی برای گفتن ندارند قطعا در سوریه زمین گیر خواهند شد.
آمریکا در جنگ زمینی حرفی برای گفتن ندارد / تفنگداران آمریکایی در سوریه زمین گیر خواهند شد نماینده مردم اردستان در مجلس با اشاره به طرح اعزام 50 هزار تفنگدار آمریکایی به جنگ سوریه گفت: تفنگداران آمریکایی که در عراق و سوریه حرفی برای گفتن ندارند قطعا در سوریه زمین گیر خواهند شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701103016335552.jpg آمریکا,در,جنگ,زمینی,حرفی,برای,گفتن,ندارد,/,تفنگداران,آمریکایی,در,سوریه,زمین,گیر,خواهند,شد Icana

سیدصادق طباطبایی نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: آمریکا در نقاط مختلف جهان با رویکردنظامی گری به شکلی بی سابقه دست به مداخله زده است.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: دونالد ترامپ در دوران تبلیغات انتخابات الکترال 2016 نشان داده بود که سیاستمداری جسور ، ساختارشکن و بی فکر است و ما امروز در کاخ سفید ادامه همین رویکرد غیرعقلانی را مشاهده می کنیم.

وی در ادامه افزود: حمله موشکی آمریکا به پایگاه شعیرات اقدامی در نقض اندک عقلانیت ترامپ است که گفته بود در خاورمیانه مداخله نظامی نخواهد کرد.

طباطبایی نژاد گفت: جنون ترامپ محدود به خاورمیانه نیست و ما ابعاد بزرگ تر آن را در خاوردور و تقابل واشنگتن با کره شمالی و چین مشاهده می کنیم که ممکن است هرلحظه منجر به وقوع جنگ بی بازگشت شود.

وی با بیان این که جمهوری خواهان به طور سنتی جنگ طلب تر از دموکرات ها هستند ، گفت: ترامپ قاعدتا به سنت جنگ افروزی هم حزبی های خود وفادار خواهد ماند.

این نماینده مجلس دهم با اشاره به طرح اعزام 50 هزار تفنگدار آمریکایی به جنگ سوریه گفت: کشوری که درگیر جنگ تن به تن با تروریسم تکفیری است قطعا در تقابل میدانی با ارتش آمریکا با مشکل زیادی مواجه نخواهد شد.

وی در ادامه افزود: سرویس های اطلاعاتی غربی ظرف چند سال اخیر نتوانسته اند مانع اقدامات تروریستی داعش شوند اما ارتش سوریه ضربات کشنده ای به این تهدید امنیتی در داخل سوریه وارد کرده است.

طباطبایی نژاد گفت: در کنار اقتدار ارتش سوریه ، ائتلاف متحدین دمشق در مقابل تعرض به خاک سوریه ساکت نخواهند نشست و واکنش نشان خواهند داد.

وی با پیش کشیدن ضعف نیروی زمینی ارتش آمریکا در عراق و افغانستان گفت: ژنرال های ایالات متحده می دانند که حضور در جنگ سوریه برای آنها هزینه های سنگینی در پی خواهند داشت و احتملا تکرار حملات موشکی یا هلی برن نیروهای نظامی را در دستور کار قرار خواهند داد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ترامپ در کاخ سفید به دنبال بازنویسی توطئه های جدیدی است تا ضمن نجات تروریست های تکفیری علیه دمشق وارد تقابل جدی تر با دمشق شود.

ارتش آمریکا ارتش آمریکا3406755/17/2015 11:05:17 AMhttp://media.icana.ir/Image/2015/05/105636_Thum.jpg
ارتش آمریکا

گفتنی است ، مجله نیویورک از مناقشه‌هایی در کاخ سفید پیرامون اعزام ۵۰ هزار سرباز آمریکایی به سوریه به منظور مبارزه با داعش در رقه و جنگ سوریه خبر داده است.

از سوی دیگر، خبرگزاری بلومبرگ آمریکا گزارش داد که هربرت مک‌مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا خواهان افزایش نیروهای آمریکایی در سوریه برای مبارزه با داعش است و این پیشنهادی است که همچنان با تردید و حتی مخالفت دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا مواجه است.مسئولان در داخل پنتاگون بر این باورند که امکانی برای افزایش حمایت‌ها از نیروهای محلی و افزایش حملات هوایی و همچنین آموزش برخی از گروه‌های محلی و استفاده بیشتر از بالگردهای هجومی وجود دارد.

در مقابل، حامیان طرح مشاور امنیت ملی آمریکا بر این باورند که این طرح می‌تواند ضامن این باشد که هر چه سریعتر به کار داعش در سوریه پایان داده شود و همچنین امنیت نوار مرزی در وادی فرات با عراق برقرار شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet