هفته دفاع مقدس
1396/01/28 11:52:03
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علیرضا محجوب:

امنیت شغلی، از انتظارات کارگران در قانون جدید است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه یکی از انتظارات کارگران امنیت شغلی در قانون جدید بوده است ،گفت: یکی از مخالفت های کارفرمایان با قانون کار جدید ایجاد امنیت شغلی است .
امنیت شغلی، از انتظارات کارگران در قانون جدید است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه یکی از انتظارات کارگران امنیت شغلی در قانون جدید بوده است ،گفت: یکی از مخالفت های کارفرمایان با قانون کار جدید ایجاد امنیت شغلی است . https://cdn.icana.ir/d/019/42831.jpg امنیت,شغلی،,از,انتظارات,کارگران,در,قانون,جدید,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،  علیرضا محجوب عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون کار در گذشته، یادآور شد: در قانون کار گذشته یکی از اعتراضات به نحوه قراردادهایی بود که به کارفرما اجازه می داد یک طرفه قرارداد را خاتمه دهد و یکی از علل اصلی تغییر قانون کار این درخواست بود و بعد از انقلاب دولت تصمیم گرفت پیش نویس جدید قانون را به مجلس بعد از کش و قوس های فراوان ارائه دهد.

وی با بیان اینکه یکی از انتظارات کارگران امنیت شغلی در قانون جدید بوده است در عین حال به مخالفت های کارفرمایان در این زمینه پرداخت و گفت: یکی از مخالفت های کارفرمایان با قانون کار جدید ایجاد امنیت شغلی بود که در ماده 7 قانون در تبصره یک و دو تعبیه شده بود. از سال اول تصویب قانون این موضوع همواره مورد مناقشه بود و نامه های متعدد تشکل های مختلف کارفرمایی در این مورد وجود دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وقتی تعادل عرضه و تقاضا برای نیروی کار دچار مشکل شود، این رابطه دچار مشکل بیشتری خواهد بود و کارفرما دست بالاتری را بر قراردادها خواهد داشت.

وی با اظهار به اینکه رای دیوان عدالت اداری در تصحیح تبصره 2 ماده 7 غلط بوده است، تصریح کرد: چون به هیچ مرجع قضایی، مرجع تفسیر هیچ رای قانونی تلقی نمی شود، مرجع تفسیر مطابق قانون مجلس شورای اسلامی است و این موضوع هرگز برای تفسیر به مجلس ارجاع نشده و هنوز هم این رای از سال 1373 تا امروز جریان دارد.

در ادامه اصغر آهنی ها با اشاره به قانون کار گفت: در سال 1369 قانون کار را تهیه کردیم، طبیعتا چیزی که در کشور اتفاق می افتد قانون کار است و روابط یک طرفه نیست.

وی تاکید کرد: ساختار قانون با طبیعت شرایط اقتصادی امروز همگونی خوبی ندارد ما باید بستری را در قانون تهیه کنیم که هم کارگر و هم کارفرما برایش بحث های انعطاف پذیر و منطقی وجود داشته باشد.

عضو شورای عالی کار با بیان اینکه بحث اقتصادی بسیار با اهمیت است، اظهار داشت: امکان ندارد وقتی واحدهای صنعتی که تعطیل می شود بتواند تعداد زیادی نیرو هم با خودش داشته باشد و ادامه دهد بنابراین باید قوانین مکمل وجود داشته باشد تا نیروی کار با وجود مشکلات اقتصادی، آرامش داشته باشد.

محجوب با اظهار به اینکه هم دولت و هم کارفرمایان در رسیدن به خواسته های نامشروع عجله دارند، گفت: خواسته های نامشروع این است که ما یک تعریف و صیانتی را داریم و آنها خارج از این متقاضی تغییرات بودند و بر روی مسائل غیر اساسی غیر مهم که اصلا قابل مناقشه نبود تفاهم کردند.

به گزارش رادیو گفت و گو، آهنی ها با رد سخنان علیرضا محجوب تصریح کرد: :ما کوچکترین دخالتی در پیش نویس دولت نداشتیم و خودمان هم مخالفت هایی را داشتیم قرار نیست ما دو قطبی کارگر و کارفرما ایجاد کنم. ما سیستم لختی در تعیین قوانین و اصلاح انها داریم تا امروز بیش از 25 سال قانون بوده و ما خواهان اصلاح قوانین به صورت منطقی، رابطه دو طرفه و صحیح بین کارگر و کارفرما هستیم. مشکلاتی که بخش های مختلف از جمله قانون گذاری دارند نباید بر گردن کارگر و کارفرما بیافتد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet