هدر موبایل
1396/01/29 15:23:38
سرویس اجتماعی
نیازآذری تصریح کرد:

اما و اگرهای ایجاد تعادل در بهره برداری از مراتع/ مردم محلی از هر نگهبانی برای جنگل دلسوزتر هستند

سخنگوی مجمع نمایندگان استان آذربایجان با تاکید بر اینکه حفظ جنگل ها و مراتع باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد بر لزوم برقراری تعادل منطقی در بهره برداری از مراتع تاکید کرد.
اما و اگرهای ایجاد تعادل در بهره برداری از مراتع/ مردم محلی از هر نگهبانی برای جنگل دلسوزتر هستند سخنگوی مجمع نمایندگان استان آذربایجان با تاکید بر اینکه حفظ جنگل ها و مراتع باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد بر لزوم برقراری تعادل منطقی در بهره برداری از مراتع تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104825559906.jpg اما,و,اگرهای,ایجاد,تعادل,در,بهره,برداری,از,مراتع/,مردم,محلی,از,هر,نگهبانی,برای,جنگل,دلسوزتر,هستند Icana

حسین نیازآذری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه حفظ مراتع و جنگل ها از جمله فاکتورهای تاثیرگذار در بهبود وضعیت محیط زیست و زندگی مردم است، گفت: وزارت جهاد کشاورزی و همچنین مراتع، جنگل ها و آبخیزداری کشور وظیفه دارند در چارچوب قانون و مقررات نسبت به حفظ و حراست این سرمایه های ملی کشور اقدام کنند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه در سال های گذشته بخشی از جنگل های شمال کشور تخریب و شاهد ساخت و ساز و تجاوز به حریم جنگل ها بودیم، تصریح کرد: وزرات جهاد کشاورزی باید نهایت اهتمام خود را در جهت حفظ و احیای جنگل های شمال کشور داشته باشد زیرا حفظ جنگل برای آیندگان و توسعه استان های شمالی امری ضروری است که باید به آن توجه داشت.

وی ادامه داد: هر چند که باید نسبت به طرح های زیربنایی و اساسی استان های شمالی که نیاز مردم محلی و کشوری بوده توجه و با نظارت آنها را در قالب طرح های مدون و اصولی اجرایی کرد اما در کنار این باید در کنار ساخت وساز بناهای مختلف و همچنین اجرای طرح ها برای تامین و جبران اراضی تخریبی و منابع طبیعی هم فکری اساسی کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: در حقیقت باید تعادل میان بهره برداری از منابع طبیعی و حفظ آن برقرار شود زیرا بدون حفاظت از منابع طبیعی نمی توان به توسعه پایدار دست یافت.

جوامع محلی، دامداران و روستاییان بهترین نگهبان برای حفاظت از جنگل ها و مراتع

نیازآذری با تاکید بر اینکه جوامع محلی، دامداران و روستاییان بهترین نگهبان برای حفاظت از جنگل ها و مراتع هستند، ادامه داد: بهتر است حفاظت از جنگل ها و مراتع را به مردم واگذار و آنها را در این موضوع مهم شریک کرد.

وی عملکرد سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در حفاظت از جنگل و مراتع شمال کشور را مثبت ارزیابی کرد و گفت: هر چند این دستگاه با توجه به امکانات محدودی که در اختیار دارد تلاش موثری در حفاظت و پاسداری از جنگل های کشور داشته اما ضرورت دارد تلاش این دستگاه به سمت و سوی ارتقای سطح جنگل و مراتع،  قرار گرفتن صنعت چوب در مسیر درست و واقعی و همچنین ترویج فرهنگ نگهداشت و توسعه جنگل پیش رود.

جنگل خواری به شکل وسیع در شمال کشور به ویژه استان مازندران وجود ندارد

نماینده مردم بابل در مجلس دهم، با بیان اینکه جنگل خواری به شکل وسیع در شمال کشور به ویژه استان مازندران وجود ندارد، تصریح کرد: ممکن است به ندرت شاهد اجرای طرح های مهم و زیرساختی در راستای رفاه مردم در جنگل باشیم اما شاهد جنگل خواری نیستیم.

حفظ جنگل باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود/ جنگل ها و مراتع از ارکان توسعه پایدار کشورها

سخنگوی مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس با تاکید بر اینکه حفظ جنگل باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود جنگل ها و مراتع را از ارکان توسعه پایدار کشورها دانست و تصریح کرد: حفظ جنگل ها و مراتع باید بیش از گذشته مورد توجه واقع شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet