ایام محرم 1398
1396/01/29 15:12:09
سرویس اجتماعی
ترکی:

منفعت مالی علت تخلف برخی داروخانه ها در فروش داروی بدون نسخه/ وزارت بهداشت نظارت نامحسوس داشته باشد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه منفعت مالی علت تخلف برخی داروخانه ها در فروش داروی بدون نسخه، گفت: وزارت بهداشت باید به صورت نامحسوس نظارت های گسترده ای از داروخانه ها داشته باشند تا با متخلفان برخورد شود.
منفعت مالی علت تخلف برخی داروخانه ها در فروش داروی بدون نسخه/ وزارت بهداشت نظارت نامحسوس داشته باشد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه منفعت مالی علت تخلف برخی داروخانه ها در فروش داروی بدون نسخه، گفت: وزارت بهداشت باید به صورت نامحسوس نظارت های گسترده ای از داروخانه ها داشته باشند تا با متخلفان برخورد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103533791907.jpg منفعت,مالی,علت,تخلف,برخی,داروخانه,ها,در,فروش,داروی,بدون,نسخه/,وزارت,بهداشت,نظارت,نامحسوس,داشته,باشد Icana

اکبر ترکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره فروش خودسرانه دارو به بیمار از سوی برخی از داروخانه ها، افزود: بدون شک این اقدام تخلف بوده و باید با مراکز فروش دارو برخورد قاطعی صورت گیرد.

نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس قانون نسخه نویسی پزشک باید داروهای مورد نیاز برای بیمار را نوشته و بیمار با در دست داشتن این نسخه دارو را از داروخانه تهیه کند لذا هرگونه اقدامی بر خلاف این روند، نوعی تخلف از سوی داروخانه ها است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: اگر دارو بدون نسخه تحویل بیمار شود ممکن است عوارض ناشی از مصرف بیش از حد دارو در بدن بیمار رخ دهد که مشکلاتی را برای فرد پدید خواهد آورد البته برخی از داروها را می توان بدون نسخه پزشک در اختیار بیمار قرار داد که تعداد این اقلام از داروها بسیار محدود است و مسئول فنی داروخانه می تواند با لحاظ همه جوانب این دارو را در اختیار قرار دهد.

وی یادآور شد: متاسفانه به جهت برخی منفعت طلبی ها، چنین تخلفاتی را از سوی برخی از داروخانه ها شاهد هستیم چراکه با فروش دارو از سوی داروخانه ها درآمدی نصیب این مراکز خواهد شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: وزارت بهداشت باید به صورت نامحسوس نظارت های گسترده ای از داروخانه ها داشته باشند تا با متخلفان برخورد شود چراکه ادامه این روند به حوزه بهداشت و درمان و سلامت افراد آسیب می زند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet