خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1396/01/28 13:15:07
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی:

اردوغان در بلند مدت با شورش یا کودتا مواجه خواهد شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن تحلیل رای شهرهای مهمی نظیر آنکارا،استانبول،ازمیر و دیاربکر علیه همه پرسی گفت:سرکوب و ارعاب منتقدین اردوغان اگرچه در کوتاه مدت اعتراضات را مهار می کند اما در بلند مدت زمینه ساز حوادث دیگری نظیر شورش یا حتی کودتا خواهد شد.
اردوغان در بلند مدت با شورش یا کودتا مواجه خواهد شد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن تحلیل رای شهرهای مهمی نظیر آنکارا،استانبول،ازمیر و دیاربکر علیه همه پرسی گفت:سرکوب و ارعاب منتقدین اردوغان اگرچه در کوتاه مدت اعتراضات را مهار می کند اما در بلند مدت زمینه ساز حوادث دیگری نظیر شورش یا حتی کودتا خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102618587577.jpg اردوغان,در,بلند,مدت,با,شورش,یا,کودتا,مواجه,خواهد,شد Icana

محمد جواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل وضعیت سیاسی ترکیه گفت: پیروزی میلیمتری اردوغان در همه پرسی در کوتاه مدت به منزله تثبیت اقتدارگرایی رئیس جمهوری این کشور محسوب می شود اما در بلند مدت قطعا با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی گفت: سال گذشته حزب عدالت و توسعه موسوم به آک پارتی در انتخابات پارلمانی نتوانست به کرسی های مورد نظر دست پیدا کند و انتخابات تکرار شد و ما شاهدیم که به نوعی همان نتیجه تکرار شده است.

وی با بیان این که اردوغان در جریان کودتای نافرجام گولنیست ها حیثیت خود را در معرض خطر داخلی دید،گفت: تغییرقانون اساسی ترکیه و همه پرسی اقدامی در جهت تثبیت جایگاه اردوغان با در دست گرفتن زمام همه امور است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:  رفتارهای سینوسی اردوغان در عرصه خارجی به ویژه در بحث جنگ سوریه تشدید خواهد شد و انتظار می رود که رئیس جمهوری ترکیه برای تحت الشعاع قرار دادن فضای داخلی این کشور دست به اقدامات تهاجمی بیشتری بزند.

وی تصریح کرد:  همه پرسی ترکیه مسیر ریاست جمهوری اردوغان را برای دو دوره دیگر هموار کرد اما باتوجه به سبد رای شهرهای مهم سیاسی ترکیه نظیر آنکارا ،استانبول و ازمیر علیه همه پرسی قابل پیش بینی است که این کشور روزهای پرتنشی را تجربه خواهد کرد.

جمالی نوبندگانی با پیش کشیدن نحوه برخورد دولت ترکیه با منتقدین در فضای پساکودتای نافرجام گفت: سرکوب و ارعاب منتقدین اردوغان اگرچه در کوتاه مدت اعتراضات را مهار خواهد کرد اما در بلند مدت زمینه ساز حوادث دیگری نظیر شورش یا حتی کودتا خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet