ایام محرم 1398
1396/01/29 09:01:00
سرویس سیاسی
نقوی حسینی مطرح کرد:

شکست آمریکا در پروژه انشقاق منطقه ای ایران و روسیه/اشراف منطقه ای و منافع مسکو مانع عملیاتی شدن نیات واشنگتن

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا در دولت جدید تلاش جدی را برای بر هم زدن پیوند ایران و روسیه آغاز کرده اند اما دولت مسکو کاملا به منطقه اشراف داشته و در عرصه منطقه دارای منافع بسیاری است.
شکست آمریکا در پروژه انشقاق منطقه ای ایران و روسیه/اشراف منطقه ای و منافع مسکو مانع عملیاتی شدن نیات واشنگتن سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا در دولت جدید تلاش جدی را برای بر هم زدن پیوند ایران و روسیه آغاز کرده اند اما دولت مسکو کاملا به منطقه اشراف داشته و در عرصه منطقه دارای منافع بسیاری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107362863994.jpg شکست,آمریکا,در,پروژه,انشقاق,منطقه,ای,ایران,و,روسیه/اشراف,منطقه,ای,و,منافع,مسکو,مانع,عملیاتی,شدن,نیات,واشنگتن Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به موضوعات مطرح شده مبنی بر احتمال تغییر رویکرد روسیه در عرصه بحران سوریه و همراهی این کشور با آمریکا، گفت: تا آنجایی که مطلع هستم، محور ایران و روسیه بسیار مستحکم است و تقریبا در اغلب مسائل و موضوعات، دو کشور دارای مواضع مشترک هستند.

نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی اختلاف آنچنانی میان ایران و روسیه در عرصه بحران سوریه وجود ندارد و تلاش دو کشور در آینده به نتایج مثبتی ختم خواهد شد.

وی گفت: البته در شرایط کنونی آمریکایی ها و همپیمانان منطقه ای این کشور تلاش می کنند که اقدامات مثبت محور ایران، روسیه و سوریه در مبارزه با تروریسم خنثی شود اما در حال حاضر این محور دارای انسجام بالایی است.

نقوی حسینی ادامه داد: آمریکا در دولت جدید تلاش جدی را برای بر هم زدن پیوند ایران و روسیه آغاز کرده اند اما دولت مسکو کاملا به منطقه اشراف داشته و در عرصه منطقه دارای منافع بسیاری است.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: روسیه در چند وقت اخیر ضربات شدیدی را از تروریسم متحمل شده است، بنابر این فکر می کنم که تلاش های آمریکا برای انشقاق میان مسکو-تهران تأثیرگذار نخواهد بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: آمریکا و برخی کشورهای عربی منطقه در چند سال اخیر حمایت گسترده ای را از تروریسم انجام داده اند، اما ائتلاف ایران، روسیه و سوریه تمام معادلات ایالات متحده را بر هم زد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet