هفته دفاع مقدس
1396/01/28 13:38:14
سرویس دیگر رسانه‌ها_
در دیدار کمیسیون برنامه مجلس با وزیر بهداشت مطرح شد:

ضرورت پیش‌بینی منابع پایدار برای تداوم طرح تحول سلامت

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از دیدار جمعی از اعضای این کمیسیون با وزیر و معاونین وزارت بهداشت خبر داد.
ضرورت پیش‌بینی منابع پایدار برای تداوم طرح تحول سلامت یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از دیدار جمعی از اعضای این کمیسیون با وزیر و معاونین وزارت بهداشت خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109285733761.jpg ضرورت,پیش‌بینی,منابع,پایدار,برای,تداوم,طرح,تحول,سلامت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی کاظمی اظهار کرد: در دیدار جمعی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با وزیر و معاونین وزارت بهداشت که در محل بیمارستان شهید رجایی برگزار شد پیش‌بینی منابع مالی پایدار برای این وزارتخانه به خصوص برای طرح‌هایی مثل طرح تحول نظام سلامت مورد تأکید قرار گرفت تا طرح تحول در آینده ادامه یابد و مثل طرح‌های دیگر معطل نماند. البته ضروری است که وزارت بهداشت نیز نسبت به رفع نواقص آن اقدام کند.

وی افزود:‌ طبق گزارش‌های ارایه شده پیش از این 65 تا 69 درصد اعتبارات وزارت بهداشت از بودجه عمومی و مابقی از بودجه تخصصی تأمین می‌شد اما بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت میزان بودجه تخصصی این وزارتخانه از بودجه عمومی آن بیشتر شد.

کاظمی با اشاره به تأکید بر ضرورت تجمیع بیمه‌ها در این دیدار یادآور شد: در این جلسه درباره افزایش میزان مراجعات بیماران و افزایش بستری‌ها در بیمارستان بحث‌هایی صورت گرفت و تأکید شد که باید کنترل بیشتری در این زمینه وجود داشته باشد.

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس با اشاره به انتقادات نسبت به نسخه‌های برخی پزشکان و تجویز حجم بالای دارو و یا ارجاع مکرر به بخش‌هایی مثل MRI گفت: وزیر بهداشت گفتند که طرح آی‌تی در این وزارتخانه در حال تکمیل است و در صورت راه‌اندازی به راحتی می‌توان مشخص کرد که هر پزشک چه میزان دارو می‌نویسد یا چقدر به MRI مراجعه می‌دهد. در واقع نظارت و کنترل بیشتر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، کاظمی در پایان تأکید بر عدم وجود رقابت بین بیمارستان‌های تأمین اجتماعی و علوم پزشکی و تعیین تکلیف کارانه کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی را از دیگر مباحث مطروحه در این دیدار عنوان کرد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet