هدر موبایل
1396/01/28 16:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ستاد دیه اعلام کرد؛

آزادی ۹هزار محکوم غیرعمد در سال گذشته/ افزایش ۷ درصدی آزادی‌ها

نیکوکاران و خیرین در سال ۹۵ با ارائه کمک‌های نوعدوستانه، زمینه آزادی ۹ هزار و ۱۴۳ زندانی جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری را فراهم کردند.
آزادی ۹هزار محکوم غیرعمد در سال گذشته/ افزایش ۷ درصدی آزادی‌ها نیکوکاران و خیرین در سال ۹۵ با ارائه کمک‌های نوعدوستانه، زمینه آزادی ۹ هزار و ۱۴۳ زندانی جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری را فراهم کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/51691.jpg آزادی,۹هزار,محکوم,غیرعمد,در,سال,گذشته/,افزایش,۷,درصدی,آزادی‌ها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به نقل از روابط عمومی ستاددیه کشور، از پنجم فروردین تا پایان اسفند سال ۹۵ تعداد یک هزار و ۳۴۰ بدهکار دیه و هفت هزار و ۸۰۳ محکوم مالی (ناشی از صدور چک بلامحل و تعهدات مربوط به مهریه و نفقه) از زندان آزاد شده‌اند که برای استخلاص این افراد ریالی اعتبار دولتی پرداخت نشده است.

آزادی ۲۶۰ محکوم غیرعمد زن در سال گذشته

از مجموع ۹۱۴۳ مددجوی آزاد شده هشت هزار و ۸۸۳ نفر را مردان و ۲۶۰ محبوس را هم نسوان دربند شامل می‌شوند که هرچند رقم کل آزادی‌ها نسبت به سال قبل (۱۳۹۴) افزایش عددی داریم اما در مورد زنان کاهش ۱۸ نفری را شاهدیم.

اخذ گذشت ۳۶ درصدی از بدهی هفت هزار میلیاردی

در فرآیند آزادی این دسته از زندانیان به همت گروه‌های مردمی صلح و سازش ضمن برگزاری جلسات متعددی با اولیاءدم و شکات خصوصی از مجموع بدهی هفت هزار میلیارد و ۴۲۶ میلیون ریالی به میزان ۳۶ درصد گذشت رضایتمندانه اخذ شده است.

نقدینگی زندانیان برای آزادی ۴ درصد است

زندانیانی که بعد از انجام تحقیقات چند مرحله‌ای دفاتر نمایندگی ستاددیه محرز برای دریافت تسهیلات شناخته می‌شوند دو مولفه «نداری» و «آبرومندی» وجه مشترک آن‌هاست، با این وجود ۴.۳ درصد از کل بدهی آن‌هایی که سال گذشته طعم آزادی را چشیدند از سوی خانواده‌های‌شان پرداخت شده است.

در سالی که گذشت زندانیان چک با ۵۴۷۶ محبوس در صدر رها یافتگان از حبس قرار داشته و در مقابل بدهکاران نفقه با ۳۷۵ مددجو، طیفی هستند که در ذیل فهرست زندانیان حمایت شده از سوی ستاددیه قرار دارند.

پرداخت ۸ درصد بدهی‌ها از طریق بانک‌ها

علی‌رغم تصویب بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای اعطای تسهیلات به زندانیان تحت حمایت ستاددیه در سال گذشته اما متاسفانه به دلایل متعددی منجمله سخت‌گیری در ارایه تضامین بانکی تنها ۱۶ درصد از کل اعتبار مصوب جذب شده است که طبق آمار می‌شود گفت تنها ۸.۳ از کل بدهی ۷۴۲ میلیارد تومانی زندانیان آزاد شده در سال ۹۵ از محل تسهیلات تبصره ۲۶ بانک‌های عامل پرداخت گردیده است.

آزادی یک‌پنجم زندانیان با طرح «بهار انقلاب تا بهار طبیعت»

به گزارش مهر، دفاتر نمایندگی ستاددیه از ۱۳ بهمن ماه تا ۲۸ اسفند سال گذشته در قالب طرحی با عنوان «بهار انقلاب تا بهار طبیعت» در صدد آزادی تمامی محکومان واجد شرایط تا سقف ۲۲ میلیون تومان برآمدند که این اقدام، آزادی ۱۲۰۰ مددجوی واجد شرایط را به دنبال داشت.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet