هدر موبایل
1396/01/28 14:33:46
سرویس اقتصادی
کاتب مطرح کرد:

حمایت مجلس از کسب و کارهای نوین و ایجاد مشاغل جدید/ برخی از مشاغل قدیمی جوابگوی نیازهای بازار کار نیستند

رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت مجلس از کسب و کارهای نوین و ایجاد مشاغل جدید گفت:برخی از مشاغل قدیمی و سنتی دیگر جوابگوی نیازهای بازار کار نیستند.
حمایت مجلس از کسب و کارهای نوین و ایجاد مشاغل جدید/ برخی از مشاغل قدیمی جوابگوی نیازهای بازار کار نیستند رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت مجلس از کسب و کارهای نوین و ایجاد مشاغل جدید گفت:برخی از مشاغل قدیمی و سنتی دیگر جوابگوی نیازهای بازار کار نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105299004484.jpg حمایت,مجلس,از,کسب,و,کارهای,نوین,و,ایجاد,مشاغل,جدید/,برخی,از,مشاغل,قدیمی,جوابگوی,نیازهای,بازار,کار,نیستند Icana

غلامرضا کاتب درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،گفت:بواسطه رشد تکنولوژی و فناوری برخی از مشاغل قدیمی و سنتی دیگر جوابگوی نیازهای بازارکار نیستند و جای خود را به مشاغل نوظهور می دهند.

نماینده مردم گرمسار و آرادان درمجلس شورای اسلامی ادامه داد:بازار کار و اشتغال به دلیل تغییر ساختاری جامعه در تمامی سطوح دچار دگردیسی شده و خلاقیت و شناخت نبض بازار  و در نهایت شناخت نیازهای مشتری در اولویت نخست قرار دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد:دگردیسی مذکور و حذف برخی مشاغل و جایگزینی آن با مشاغل جدید در تمامی ادوار و در تمامی جوامع وجود دارد اما به این سرعت نبوده است.

کاتب با تاکید بر لزوم توجه به برنامه ریزی های مدرن و علمی افزود:شرایط فعلی هم یک فرصت و هم یک تهدید برای جامعه  ایران  محسوب می شود.

وی ادامه داد: می توان در این شرایط با استفاده از  فناوری های نو تعریفی جدید از شغل و کسب درآمد ارائه کرد.بواسطه رشد تکنولوژی و فناوری برخی از مشاغل قدیمی و سنتی دیگر جوابگوی نیازهای بازار کار نیستند و جای خود را به مشاغل نوظهور می دهند.

کاتب تصریح کرد:جوانان تحصیلکرده و خلاق کشور باید نبض تحولات را دست بگیرند و سعی کنند با استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود بومی و محلی فرصتهای جدیدی را با افق وسیعتری برای خود خلق کنند.

وی افزود:در هر منطقه از ایران ظرفیت های بومی و منحصر به فردی وجود دارد که به صورت بالقوه و بدون استفاده و بهره برداری به حال خود رها شده،در صورتی که اگر جوانان بتوانند با مشارکت یکدیگر کاری را آغاز کنند می توان در زمان کمی فرصتهای شغلی ایجاد شود.

کاتب با ضرورت دانستن فرهنگ سازی و آموزش به نسل آینده از مدارس گفت:جوانان باید جذابیت و اهمیت خوداشتغالی و ایجاد کسب و کار را درک کنند و آینده خود را بر اساس توانمندی های خویش بنا کنند.

رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر کارشناسان و صاحب نظران در حوزه کسب و کارهای نوین و ایجاد مشاغل جدید دارای ایده و نظر بوده و خواهان همکاری مجلس درخصوص قوانین موضوعه و مرتبط باشد این آمادگی کاملا وجود دارد تا تسهیلات و حمایت های قانونی  در این خصوص انجام شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet