هفته دفاع مقدس
1396/01/28 14:43:16
سرویس سیاسی
ابوترابی:

تحریم سازمان زندان های تهران از سوی آمریکا مغایر با روح برجام است/برنامه کاخ‌سفید برای تبدیل تحریم‎های هسته‌ای با تحریم‌های دیگر

نماینده مجلس دهم گفت: تحریم سازمان زندان های تهران از سوی آمریکا مغایر با روح برجام است.
تحریم سازمان زندان های تهران از سوی آمریکا مغایر با روح برجام است/برنامه کاخ‌سفید برای تبدیل تحریم‎های هسته‌ای با تحریم‌های دیگر نماینده مجلس دهم گفت: تحریم سازمان زندان های تهران از سوی آمریکا مغایر با روح برجام است. https://cdn.icana.ir/d/019/68214.jpg تحریم,سازمان,زندان,های,تهران,از,سوی,آمریکا,مغایر,با,روح,برجام,است/برنامه,کاخ‌سفید,برای,تبدیل,تحریم‎های,هسته‌ای,با,تحریم‌های,دیگر Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تحریم جدید سازمان زندان های تهران و برخی از افراد حقوقی و حقیقی از سوی آمریکا به اتهام نقض حقوق بشر در ایران، گفت: به طور حتم وضع تحریم های جدید حتی با ادعای نقض حقوق بشر از سوی ایران، نقض روح و فلسفه توافق هسته ای است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه عدم اقدام متقابل ایران در برابر بدعهدی های آمریکا موجب شده که این کشور برای وضع تحریم های جدید به بهانه های متفاوت ترغیب شود.

وی افزود: قطعا یکی از اهداف توافق هسته ای، رفع تحریم های ظالمانه غرب علیه ایران بوده است، اما به علت خلاء ها و نقایص حقوقی برجام، آمریکایی ها دست به تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی می زنند و مدعی می شوند که این اقدام مغایر با برجام نیست.

ابوترابی ادامه داد: در شرایط کنونی شاهد هستیم که عملا رفع تحریم ها از سوی آمریکا صورت نگرفته و در مقابل ایالات متحده به ویژه در دولت جدید این کشور، تحریم های سریالی را علیه کشورمان وضع کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: به طور حتم در شرایط کنونی باید از ظرفیت های کمیسیون مشترک برجام برای پیگیری اقدامات نقض کننده توافق از سوی آمریکا استفاده شود، اما متأسفانه این رویکرد از سوی دستگاه های متولی در کشورمان دنبال نمی شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس ادامه داد: آمریکا به دنبال آن است که از هر روشی برای جلوگیری از بهره مندی ایران از منافع توافق هسته ای و شرایط موجود استفاده کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet