هدر موبایل
1396/01/28 15:14:23
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور بیان داشت:

افزایش سرعت و دقت شمارش آراء از مزیت های انتخابات الکترونیکی است

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور درباره مزایای برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیکی گفت: مهمترین مزیت این شیوه این است که فرآیند شمارش آراء را بسیار آسان و دقت را افزایش خواهد داد.
افزایش سرعت و دقت شمارش آراء از مزیت های انتخابات الکترونیکی است رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور درباره مزایای برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیکی گفت: مهمترین مزیت این شیوه این است که فرآیند شمارش آراء را بسیار آسان و دقت را افزایش خواهد داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201612107291433376.jpg افزایش,سرعت,و,دقت,شمارش,آراء,از,مزیت,های,انتخابات,الکترونیکی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شجاعان رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور در آغاز با اشاره به برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، گفت: فرآیند اخذ رای و شمارش آرا در حدود ده هزار شعبه به صورت الکترونیکی انجام خواهیم داد. لیست حدود 150 شهر با هیئت نظارت مجلس شورای اسلامی نهایی کرده ایم که به زودی اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: الکترونیکی برگزاری کردن انتخابات، فقط محدود به شوراها خواهد بود و انتخابات ریاست جمهوری شامل آن نمی شود. در انتخابات ریاست جمهوری تعداد دوطلبین محدود است و شمارش  آرا کار سختی نیست و سریع انجام می شود اما در انتخابات شوراهای شهر و روستا، تعداد داوطلبین خیلی بیشتر است و به همین دلیل شمارش آرا نیز دشوار است.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور با تاکید بر لزوم آموزش مردم برای رای گیری الکترونیک، اظهار داشت: با توجه به اینکه ممکن است بعضی از شهرها به دلایل خاصی تغییر پیدا کند، هنوز آموزش شهرها را شروع نکرده ایم اما لیست آنها به صورت کلان مشخص کرده ایم و تقریبا 95 درصد شهرها نهایی است.

وی افزود: عوامل اجرایی باید آموزش لازم را ببینند که این کار در حال انجام است. همچنین مردم هم باید در مورد نحوه استفاده از این تجهیزات آموزش ببیند که البته کار بسیار آسانی است و مطمئن هستیم مردم مشکلی نخواند داشت اما با این حال هم تیزرهای آموزشی را تهیه کرده ایم و هم تعدادی پوستر در محل های اخذ رای نصب خواهد شد که شیوه انجام کار را نشان خواهد داد.

به گزارش رادیو گفت و گو، شجاعان درباره مزایای برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیکی نیز گفت: مهمترین مزیت این شیوه این است که فرآیند شمارش آراء را بسیار آسان خواهد کرد زیرا اطلاعاتی که در رابطه با آرا است، در حافضه دستگاه ذخیره می شود و بعد از پایان زمان رای گیری نتیجه آرا از حافظه استخراج خواهد شد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet