هدر موبایل
1396/01/29 16:21:06
سرویس اجتماعی
سلیمی مطرح کرد:

تقویت امکانات و اختیارات هلال احمر در لایحه حوادث غیرمترقبه / تاکید بر نقش موثر هلال احمر در مدیریت بحران

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با بیان اینکه در لایحه حوادث غیرمترقبه تصمیماتی درباره افزایش اختیارات و تقویت امکانات هلال احمر اتخاذ می‌شود، گفت: این اقدامات برای مدیریت و پیشگیری از بحران ضروری است.
تقویت امکانات و اختیارات هلال احمر در لایحه حوادث غیرمترقبه / تاکید بر نقش موثر هلال احمر در مدیریت بحران عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با بیان اینکه در لایحه حوادث غیرمترقبه تصمیماتی درباره افزایش اختیارات و تقویت امکانات هلال احمر اتخاذ می‌شود، گفت: این اقدامات برای مدیریت و پیشگیری از بحران ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100851191296.jpg تقویت,امکانات,و,اختیارات,هلال,احمر,در,لایحه,حوادث,غیرمترقبه,/,تاکید,بر,نقش,موثر,هلال,احمر,در,مدیریت,بحران Icana

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص ضرورت‌های افزایش تجهیزات و امکانات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: جمعیت هلال احمر در بحران‌ها و جنگ‌ها فعالیت ویژه‌ای دارند، در کشور ما نیز جز اولین مجموعه‌هایی هستند که به محل حادثه اعزام و اقدام به امدادرسانی می‌کنند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با یادآوری پایگاه‌های جمعیت هلال احمر در شهرها و محدوده‌های خارج از شهرها، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر خدمات به هنگام و مناسبی را در مواقع بحران به آسیب‌دیده‌گان ارائه می‌دهد اما با توجه به بحران خیز بودن کشور و وقوع حوادث طبیعی متعدد از سال گذشته تاکنون، تقویت تجهیزات و امکانات جمعیت هلال احمر ضروری است.

وی افزود: در جریان بررسی و تصویب بودجه سال 96 تا حدودی سطح اعتبارات جمعیت هلال احمر افزایش داده شد، در جریان بررسی لایحه حوادث غیرمترقبه هم به عنوان قانون دایمی مدیریت بحران کشور تلاش خواهد شد تا جایگاه جمعیت هلال احمر ارتقا یابد.

سلیمی یادآور شد: در لایحه حوادث غیرمترقبه تصمیماتی درباره ارائه آموزش‌های لازم به دانشجویان و دانش‌پژوهان در حوزه مدیریت بحران گرفته شده که در این زمینه به نقش جمعیت هلال احمر برای کمک به وزارت بهداشت و درمان و وزارت آموزش و تحقیقات اشاره شده است تا در نهایت بتوان موضوع پیشگیری از بحران را تقویت و پررنگ تر کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از ظرفیت جمعیت هلال احمر علاوه بر بخش امدادی و عملیاتی باید در حوزه پیشگیری استفاده شود تا مشکلات جانی و مالی ناشی از حوادث طبیعی و بحران‌های متعدد کاهش یابد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر بازوی اجرایی مدیرت بحران کشور است، گفت: تقویت منابع، افزایش اختیارات و تجهیز شدن امکانات این مجموعه سبب تقویت بازوی اجرایی و امدادی مدیریت بحران کشور و تقلیل مشکلات خواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet