ایام محرم 1398
1396/01/28 15:25:11
سرویس سیاسی
ابطحی:

صدای طرح خاورمیانه جدید آمریکا از دهان اماراتی ها به گوش می رسد/مداخله امارات نشأت گرفته از ضعف دیپلماسی ایران است

نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی آمریکا تنها به دنبال استقلال کردستان از خاک ایران نیست، بلکه این کشور، استقلال نقاط دیگر از جمله آذربایجان و بلوچستان را نیز دنبال می کند.
صدای طرح خاورمیانه جدید آمریکا از دهان اماراتی ها به گوش می رسد/مداخله امارات نشأت گرفته از ضعف دیپلماسی ایران است نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی آمریکا تنها به دنبال استقلال کردستان از خاک ایران نیست، بلکه این کشور، استقلال نقاط دیگر از جمله آذربایجان و بلوچستان را نیز دنبال می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109051753561.jpg صدای,طرح,خاورمیانه,جدید,آمریکا,از,دهان,اماراتی,ها,به,گوش,می,رسد/مداخله,امارات,نشأت,گرفته,از,ضعف,دیپلماسی,ایران,است Icana

محمدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات ضد ایرانی مقامات امارات درباره حمایت این کشور از تجزیه ایران و استقلال کردستان، گفت: اظهارات مقامات آمریکایی در راستای طرح "خاورمیانه جدید" دولت آمریکا در زمان بوش است و ایالات متحده از آن زمان تاکنون این رویکرد را دنبال می کنند و برخی کشورهای خودفروخته منطقه ای نیز به ابزار تحقق آن تبدیل شده اند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکا و انگلیس در دهه های اخیر همواره به دنبال تجزیه و کوچک سازی کشورهای اسلامی بوده، تا از این طریق بتواند به سهولت آن ها را مدیریت کند، حال کشور کوچکی مانند امارات ضمن پیروی از سیاست های آمریکا، به دنبال آن است که با تحقق آرزوی تجزیه ایران، بتواند در برابر کشورمان عرض اندام کند.

وی افزود: در شرایط کنونی آمریکا تنها به دنبال استقلال کردستان از خاک ایران نیست، بلکه این کشور، استقلال نقاط دیگر از جمله آذربایجان و بلوچستان را نیز دنبال می کند.

ابطحی ادامه داد: به نظر من مداخله و اظهارات ضدایرانی مقامات اماراتی نشأت گرفته از ضعف دیپلماسی مااست، از این رو اگر در برابر این اظهارات وقیحانه، مقامات کشورمان واکنش جدی و محکمی را اتخاذ کنند، قطعا مقامات یک کشور کوچکی مانند امارات جرأت یاوه گویی به خود نمی دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: قطعا مقامات امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی مراقب تحرکات و دسایس کشورها و دشمنان کشورمان باشند.

«ضاحی خلفان» معاون پلیس دوبی که هر از چندگاهی علیه ایران سخن پراکنی می‌کند، اینبار در قامت حمایت از کردهای منطقه و طرح تجزیه طلبی برآمد.

ضاحی خلفان با گلایه از مقام‌های ایران خطاب به ضد انقلاب‌های کرد گفت: «شما اعلام استقلال کنید و من اولین شخصی هستم که استقلال شما را به رسمیت می‌شناسم.»

وی در ادامه یاوه سرایی‌های خود گفت: «استقلال کردستان قدرت و شتاب جدیدی به منطقه می بخشد. ایجاد کشور کردستان مستقل ضرورتی تاریخی است.»/

پایان پیامش

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet