خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/01/29 15:08:00
سرویس سیاسی
جاسمی:

تعاملات ایران و شورای همکاری خلیج فارس براساس اصل برد-برد باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درخصوص نحوه روابط ایران و شورای همکاری خلیج فارس گفت: جمهوری اسلامی به‌شرط عدم شیطنت شورا، حاضر به تعامل با آنهاست.
تعاملات ایران و شورای همکاری خلیج فارس براساس اصل برد-برد باشد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درخصوص نحوه روابط ایران و شورای همکاری خلیج فارس گفت: جمهوری اسلامی به‌شرط عدم شیطنت شورا، حاضر به تعامل با آنهاست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105530709295.jpg تعاملات,ایران,و,شورای,همکاری,خلیج,فارس,براساس,اصل,برد-برد,باشد Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص نحوه روابط جمهوری اسلامی با شورای همکاری خلیج فارس بعد از تصمیم این شورا به تقویت روابط با کشورمان گفت: تصمیم شورای همکاری خلیج فارس به ارتباط با جمهوری اسلامی از سر نیاز آنها به این همکاری بود که در نهایت به نفع منطقه خواهد بود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: ارتباط با شورای همکاری خلیج فارس باید بر اساس اصل عزت، حکمت و مصلحت باشد و مسیر این شورا نباید از مسیر چارچوب ها دیپلماتیک خارج شود که در این صورت نظر جمهوری اسلامی تغییر خواهد کرد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه برنامه ها و استراتژی های شورای همکاری خلیج فارس باید بر اساس مذاکراتی با هدف برد-برد و به نفع منطقه باشد، عنوان کرد: مردم منطقه برای ما حائز اهمیت هستند لذا جمهوری اسلامی از پیشنهاد دولتمردان کشورهای حوزه خلیج فارس استقبال می کند به شرط آن که شیطنتی در این کار صورت نگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه کشورهای عمان و کویت تا کنون نسبت به کشور های دیگر با صداقت بیشتری به رابطه با ایران ورود کرده اند، خاطرنشان ساخت: این دو کشور همواره شرایط را برای تنش زدایی ایجاد کرده اند.

به گزارش خانه ملت، بهمن ماه سال گذشته بود که معاون وزیر امور خارجه کویت در سفری به ایران پیام کشورهای عربی خلیج فارس را به حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان تحویل داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet