ایام محرم 1398
1396/01/28 17:45:51
سرویس فرهنگی
زاهدی در دیدار با رئیس کمیته آموزش و علوم مجلس دومای روسیه:

ایران آمادگی تبادل تجربیات آموزشی و پژوهشی با روسیه در زمینه فناوری های نوین را دارد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به پیشرفت‌های ایران در علوم مختلف از جمله فناوری‌های‌ نوین گفت: ایران در زمینه‌هایی همچون هوا فضا، بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، سلول های بنیادی و ... از جمله کشورهای مطرح و تراز اول جهان است و در این زمینه ها می‌تواند با روسیه به تبادل تجربیات آموزشی و پژوهشی بپردازد.
ایران آمادگی تبادل تجربیات آموزشی و پژوهشی با روسیه در زمینه فناوری های نوین را دارد رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به پیشرفت‌های ایران در علوم مختلف از جمله فناوری‌های‌ نوین گفت: ایران در زمینه‌هایی همچون هوا فضا، بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، سلول های بنیادی و ... از جمله کشورهای مطرح و تراز اول جهان است و در این زمینه ها می‌تواند با روسیه به تبادل تجربیات آموزشی و پژوهشی بپردازد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704109781402080.jpg ایران,آمادگی,تبادل,تجربیات,آموزشی,و,پژوهشی,با,روسیه,در,زمینه,فناوری,های,نوین,را,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ ویلچسلاو نیکونوف رئیس کمیته آموزش و علوم مجلس دومای روسیه با محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

زاهدی در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط دیرینه و خوب دو کشور گفت: مناسبات دوستانه ایران و روسیه فضای مناسبی را برای گسترش همکاری‌های فیمابین در عرصه‌های مختلف فراهم کرده است که می‌بایست از آن در جهت تأمین منافع دو ملت استفاده کرد.

وی در ادامه افزود: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی برای کمک به توسعه و گسترش ارتباطات دو کشور در حوزه‌های آموزش، پژوهش و فناوری آماده همکاری با کمیته آموزش و علوم در مجلس دومای روسیه است.

زاهدی در ادامه این دیدار با اشاره به پیشرفت‌های ایران در علوم مختلف از جمله فناوری‌های‌ نوین گفت: ایران در زمینه‌هایی همچون هوا فضا، بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، سلول های بنیادی و ... از جمله کشورهای مطرح و تراز اول جهان است و در این زمینه ها می‌تواند با روسیه به تبادل تجربیات آموزشی و پژوهشی بپردازد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار گفت: ایران و روسیه می‌توانند در زمینه همکاری‌های دانشگاهی، تبادل استاد و دانشجو و انجام پروژه‌های مشترک تحقیقاتی با یکدیگر همکاری کنند.

رئیس کمیته آموزش و علوم مجلس دومای روسیه نیز در همین دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: ما به نقش و اهمیت مجلس شورای اسلامی در تدوین قوانین و کمک به پیشرفت علم و دانش در ایران واقف هستیم و از گسترش مناسبات پارلمانی دو کشور استقبال می‌کنیم.

وی همچنین افزود: ارتباط و همکاری کمیسیون‌های آموزش در مجالس دو کشور، ضمن توسعه همکاری‌های علمی و آموزشی بین دو کشور، در رفع موانع و مشکلات احتمالی نیز تأثیر فراوانی دارد.

ویلچسلاو نیکونوف در ادامه گفت: با توجه به پیشرفت ایران در حوزه‌های مختلف علمی و فناوری از گسترش ارتباطات فیمابین و ارتقاء سطح همکاری‌ها با ایران در این حوزه استقبال می‌کنیم.

رئیس کمیته آموزش و علوم مجلس دومای روسیه در پایان افزود: دانشگاه های روسیه از سطح بالای علمی برخوردارند و می‌توانند با دانشگاه‌های ایران همکاری پرثمری داشته باشند.

لازم به ذکر است در این دیدار سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی حضور داشت و به طرح دیدگاه‌های خود در خصوص نحوه همکاری های موثر و سازنده دو کشور در مباحث علمی و آموزشی پرداخت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet