ایام محرم 1398
1396/01/28 17:13:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
زهرا ساعی:

ضرورت شناسایی مناطق حادثه‌خیز قبل از وقوع حادثه

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت بحران استان باید مناطق حادثه خیز را شناسایی کند تا قبل از وقوع حادثه‌های غیرمترقبه، تدابیر لازم اندیشیده شود.
ضرورت شناسایی مناطق حادثه‌خیز قبل از وقوع حادثه نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت بحران استان باید مناطق حادثه خیز را شناسایی کند تا قبل از وقوع حادثه‌های غیرمترقبه، تدابیر لازم اندیشیده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107360093337.jpg ضرورت,شناسایی,مناطق,حادثه‌خیز,قبل,از,وقوع,حادثه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، زهرا ساعی با ابراز تأسف از وقوع سیلاب در استان، اظهار کرد: با مسئولان کشوری از قبیل رئیس جمعیت هلال احمر کشور و رئیس ستاد مدیریت بحران کشور، معاون عمرانی استانندار آذربایجان‌شرقی و مدیران اجرایی جلسه‌ای برای استفاده از گزارش‌های تصویری و بررسی محل حادثه تشکیل شد و برای بازدید از محل سیل با هدف بررسی علت وقوع سیل، تلفات و خساراتی که به وجود آمده است، عازم خواهیم شد.

 

وی ادامه داد: بر اساس  گزارشات اعلام شده از طرف نیروی انتظامی و راه و شهر سازی، برخی از مسیرها و راه‌های عبوری در مسیر سیل و حریم رودخانه واقع شده بودند که با طغیان رودخانه این حادثه‌ی اسفناک رخ داد.

 

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه  اقلیم هوایی کشور تغییر یافته است، اظهار کرد: کشور ما به ویژه منطقه آذربایجان جزو مناطق حادثه خیز است  که اکثر حوادث طبیعی از قبیل زلزله، سیل، صاعقه و غیره به دلیل شرایط جوی در آن رخ می دهد.

 

ساعی با بیان اینکه حوادث طبیعی غیر مترقبه را باید جدی گرفت، گفت: ستاد مدیریت بحران کشور باید تدابیر لازم را در مقابله با حوادث طبیعی غیر مترقبه بی‌اندیشید و مردم نیز آموزش همگانی لازم را فرا گیرند. 

 

وی ادامه داد: آموزش همگانی باید جدی گرفته شود، همانطور که در حادثه ی قطار تجربه کردیم، طرحی در این خصوص برای آموزش آماده است که باید از مجلس پیگیری کنیم.

 

به گزارش ایسنا، ساعی با بیان اینکه هواشناسی سه روز قبل اطلاع رسانی  کرده بود، افزود: رسانه‌های محلی و نیروی انتظامی به صورت مکتوب به مردم اطلاع رسانی کرده بودند، مردم باید این هشدارها را جدی گرفته و آموزش های لازم را فرا گیرند تا در آینده برای مقابله با این بلایا آماده باشند .


انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet