ایام محرم 1398
1396/01/28 17:55:14
سرویس اقتصادی
نعمت زاده در گفت وگو اختصاصی با خانه ملت؛

بعید می‌دانم پراید تا آخر سال از رده خارج شود/ بررسی ممنوعیت واردات حدود 700 قلم کالا در راستای حمایت از تولید

وزیر صنعت با بیان اینکه بعید می‌دانم پراید تا آخر امسال از رده خارج شود، گفت: در حال تدوین لیست حدود ۷۰۰ قلم کالا هستیم که در داخل کشور به اندازه کافی تولید می‌شود تا زمینه برای واردات کالاهای مذکور جلوگیری شود.
بعید می‌دانم پراید تا آخر سال از رده خارج شود/ بررسی ممنوعیت واردات حدود 700 قلم کالا در راستای حمایت از تولید وزیر صنعت با بیان اینکه بعید می‌دانم پراید تا آخر امسال از رده خارج شود، گفت: در حال تدوین لیست حدود 700 قلم کالا هستیم که در داخل کشور به اندازه کافی تولید می‌شود تا زمینه برای واردات کالاهای مذکور جلوگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107181256325.jpg بعید,می‌دانم,پراید,تا,آخر,سال,از,رده,خارج,شود/,بررسی,ممنوعیت,واردات,حدود,700,قلم,کالا,در,راستای,حمایت,از,تولید Icana

محمدرضا نعمت زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص نشست امروز اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با وزرای صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد گفت: در رابطه با فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جلوگیری واردات کالاهایی که می‌تواند به بخش تولید و اشتغال داخلی ضربه وارد کند، از سوی وزارت صنعت پیشنهادی در خصوص احکام دائمی برنامه ششم به مجلس ارائه شد که به دولت اختیار داده شود در موارد خاص بتواند مانع از واردات برخی اقلام به کشور شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: قانونی که در رابطه با موضوع مذکور تصویب شد به دولت اختیاری در خصوص ایجاد ممنوعیت برای واردات نداد اما لیستی بر اساس تأکید مقام معظم رهبری در خصوص ممنوعیت واردات کالاهایی که به تولید زیان وارد می کنند، تهیه شد و به دولت ارائه شد.

نعمت زاده افزود: درصدد این هستیم که پیشنهادی از طریق لایحه به مجلس ارائه شود تا به دولت این اختیار تفویض شود تا از واردات برخی کالاها جلوگیری کند به دلیل اینکه آنچه مصوب است بیانگر این است واردات کالا نباید جز از طریق اعمال تعرفه مناسب و مشخصات فنی، محدودیتی داشته باشد البته این موضوع منطبق با مقررات بین‌المللی است؛ در شرایطی که باید به تولید و اشتغال کمک شود و بر اساس نظر مقام معظم رهبری، این مطرح شد که در دولت بررسی می‌شود.

بعید می دانم پراید تا آخر امسال از رده خارج شود

وی ادامه داد: از مجلس درخواست کردیم درباره موضوع مذکور مجوز لازم را به دولت ارائه دهد. در حال حاضر حدود 700 قلم کالا وجود دارد که به مقدار کافی در داخل تولید می شود و حتی بخشی از آن صادر می‌شود بنابراین  قصد ممنوعیت واردات این اقلام را داریم  و نکته دیگر تولیدات مذکور در اختیار دو یا سه واحد تولیدی نیست بنابراین امکان ایجاد انحصار و افزایش قیمت وجود ندارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص از رده خارج شدن پراید یادآور شد: بالاخره زمانی پراید از زده خارج خواهد شد اما معلوم نیست این کار در چه زمانی صورت گیرد اما با توجه به تدوین استانداردهای جدید بعید می‌دانم امسال پراید از رده خارج شود. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet