ایام محرم 1398
1396/01/29 15:13:33
سرویس سیاسی
موسوی لارگانی تشریح کرد:

ابهامات ماده 115 قانون انتخابات ریاست جمهوری و ثبت نام های نمایشی/ از هزینه های مالی تحمیلی تا حواشی روانی جناحی

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی با تاکید بر اینکه باید هر چه سریعتر نسبت به تکمیل ماده ۱۱۵ قانون انتخابات ریاست جمهوری و شرایط داوطلبان اقدامات لازم صورت بگیرد و حداقل های در نظر گرفته شود، گفت: باید تعریف و تشریح منظم و دقیقی از رجل سیاسی و مذهبی ،‌مدیر و مدبر بودن و معتقد به نظام جمهوری اسلامی ارائه گردد.
ابهامات ماده 115 قانون انتخابات ریاست جمهوری و ثبت نام های نمایشی/ از هزینه های مالی تحمیلی تا حواشی روانی جناحی عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی با تاکید بر اینکه باید هر چه سریعتر نسبت به تکمیل ماده 115 قانون انتخابات ریاست جمهوری و شرایط داوطلبان اقدامات لازم صورت بگیرد و حداقل های در نظر گرفته شود، گفت: باید تعریف و تشریح منظم و دقیقی از رجل سیاسی و مذهبی ،‌مدیر و مدبر بودن و معتقد به نظام جمهوری اسلامی ارائه گردد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101442941000.jpg ابهامات,ماده,115,قانون,انتخابات,ریاست,جمهوری,و,ثبت,نام,های,نمایشی/,از,هزینه,های,مالی,تحمیلی,تا,حواشی,روانی,جناحی Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص ثبت نام افرادی که کمترین معیارهای مندرج در اصل 115 قانون اساسی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری را دارا نمی باشند، بیان داشت: صحنه های ثبت نام افرادی که کمترین ملاک ها و شرایط را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دارا بودند، بسیار درد آور و سخت بود و متاسفانه قانون شفافیت لازم را برای شرایط داوطلبان این انتخابات مهم ندارد.

وی تاکید کرد: باید هر چه سریعتر نسبت به تکمیل ماده 115 قانون انتخابات ریاست جمهوری و شرایط داوطلبان اقدامات لازم صورت بگیرد و حداقل های را برای برخی موارد همچون سن افراد، مدرک تحصیلی و تجربه و ساوبق مدیریتی در نظر گرفته شود.

نماینده مردم فلاورجان با اشاره به اینکه واقعا تعداد کمی از این 1600 نفر شامل اصل 115 قانون اساسی و بحث رجل سیاسی و مدیر و مدبر بودن می باشند، اظهار کرد: ثبت نام افرادی که این شاخصه ها را ندارند،‌هزینه های را به نظام و دستگاه های حاکمیتی و اجرایی وارد می کند که باید جلوی این مسئله گرفته شود.

موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه باید تعریف و تشریح منظم و دقیقی از رجل سیاسی و مذهبی ،‌مدیر و مدبر بودن و معتقد به نظام جمهوری اسلامی ارائه گردد،‌گفت: افرادی که ذیل این تعاریف گنجانده می شوند برای ثبت نام اقدام نمایند،‌ نه اینکه عده ای با کمترین شرایط و بدون هیچ سوادی وارد عرصه ثبت نام شوند.

وی با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته در مجلس نهم برای تشریح و توضیح بیشتر این اصل و جزئی تر شدن شرایط داوطلبان که با مخالفت شورای نگهبان مواجه شد ، افزود: می توان با توجه به ابلاغ سیاست های کلی انتخابات از سوی مقام معظم رهبری ،‌با هماهنگی مجلس و شورای نگهبان نسبت به رفع مشکلات و ابهامات این اصل اقدام لازم را انجام داد.

نماینده مردم فلاورجان افزود: مدیریت کشور کار بسیار سختی است و باید افراد توانمند و واجد شرایط به این عرصه ورود کنند تا بتوانند برای حل مشکلات و خواسته های مردم کار مناسب انجام دهند.

گفت: فردی که می خواهد در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کند باید یکسری خصوصیات و ویژگی های ابتدایی را برای حضور در این عرصه داشته و از توانایی مدیریت و دانش مناسب برخورد باشد،‌ولی به دلیل عدم تعریف دقیق این موضوع شاهد هستیم که هر دوره افرادی که ملاک های لازم یک کاندیدا را ندارد، اقدام به ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری می کنند.

‌ عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی اظهار کرد: نبود تعریف و معیار دقیق و مشخصی برای رجل سیاسی و مذهبی باعث شده که در زمان ثبت نام ها شاهد حضور افرادی که کمترین ویژگی ها را ندارند باشیم.

وی تاکید کرد: به طور قطع قانون در این خصوص باید به درستی و دقیق تعریف شود و مشخص شود که چه افرادی با چه معیارها و شرایطی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری واجد الشرایط هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet