ایام محرم 1398
1396/01/28 18:59:43
سرویس فرهنگی
پزشکیان در نشست الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مطرح کرد:

نداشتن نگاه مشترک دلیل بروز مشکلات/برای الگوسازی باید خودمان را تغییر دهیم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد وجود مشکلات به دلیل نداشتن نگاه مشترک در استفاده از مفاهیم است از این رو برای الگوسازی باید خودمان را تغییر دهیم.
نداشتن نگاه مشترک دلیل بروز مشکلات/برای الگوسازی باید خودمان را تغییر دهیم نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد وجود مشکلات به دلیل نداشتن نگاه مشترک در استفاده از مفاهیم است از این رو برای الگوسازی باید خودمان را تغییر دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201704107694432726.jpg نداشتن,نگاه,مشترک,دلیل,بروز,مشکلات/برای,الگوسازی,باید,خودمان,را,تغییر,دهیم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مسعود پزشکیان عصر امروز دوشنبه (28 فروردین‌ماه) در بیستمین جلسه از مجموع نشست‌های گفت‌وگوهای راهبردی که در محل مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برگزار شد با اشاره به اینکه خوشبختانه قرآن کریم بهترین الگو برای انسان‌ها و مسلمانان است، گفت: باید اذعان کرد که وجود مشکلات در قدم اول به دلیل نداشتن نگاه مشترک در استفاده از مفاهیم است و در این میان از زبان مشترک نیز بهره نمی‌بریم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای الگوسازی باید نگاه سیستماتیک داشته باشیم، اظهارکرد: در این میان باید الگوها را بر اساس ساختارهای سیاسی و سازمانی تعریف کنیم.

وی ضمن تاکید بر اینکه برای دستیابی به افق چشم انداز 1404 نیاز به تغییر رفتار، نگرش، مهارت و البته داشتن ابزار و برنامه ریزی است، ادامه داد: نمی‌توان برای الگو سازی صرفا به تئوری پردازی پرداخت لذا برای دستیابی به این مهم باید اقدام عملی انجام شود.

پزشکیان با اشاره به اینکه برای الگوسازی باید خودمان را تغییر دهیم لذا با چنین اقدامی دیگران نیز به سمتمان جلب خواهند شد، افزود: بر این اساس باید گفت که در نگاه قرآن کریم و پیامبر گرامی اسلام (ص) اجرای عدالت و برخورداری از انصاف موجب الگوسازی و بهترین شدن می شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گاهی بلد نیستیم حرف راست را بگوییم و یا گاهی نمی‌توانیم آن را بپذیریم، اظهار کرد: در گذشته رئیس مجلس عنوان کرد که دولت 50 درصد تخلف کرده و رئیس جمهور نیز عنوان کرد که سرسوزنی تخلف نکرده است در حالی که دشتگاه قضایی کشور باید مشخص می‌کرد چه مطلبی درست است؛ متاسفانه ما با وزن دادن‌های غیرعادلانه‌ای در کشور روبرو هستیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه بر اساس علم مدیریت برای دستیابی به توسعه باید تصمیم درست بگیریم و در این بین امور را درست اجرا کنیم، تصریح کرد: بنابراین تا زمانی که اطلاعات صحیح و درستی در دست نباشد، نمی‌توانیم تصمیم درستی بگیریم و در این میان نیز باید عنوان کرد که برخی اطلاعاتمان ناقص هستند.

وی با اشاره به اینکه  بخشی از مشکلات نیز به مجلس شورای اسلامی مربوط می‌شود، گفت: برخی اوقات در مجلس حرف غیرعلمی می‌زنیم و آن را تبدیل به قانون می‌کنیم از این رو چنین قانونی مشکل فرهنگ، اقتصاد و غیره را حل نمی‌کند.

پزشکیان با بیان اینکه داشتن تعهد نیز از دیگر مولفه‌های مهم برای الگوسازی است، ادامه داد: به عنوان مثال کدام پزشک در دنیا می‌تواند ماهیانه 1 الی 2 میلیارد تومان درآمد کسب کند ولی در کشورمان این‌چنین است و یا اینکه حقوق پزشک دولتی 100 الی ۱۵۰ میلیون تومان باشد در حالی که سرانه بهداشت و درمان در کشور ۴۰۰ دلار است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اهمیت صداقت و تعهد، افزود: همه به اهمیت رسانه ملی اذعان دارند اما زمانی در پاسخ به یکی از رسانه‌ها مطلبی را مطرح کردم که همه آن در صدا و سیما پخش نشد لذا باید گفت که رسانه ملی سیاسی‌کاری کرده و صداقت را درست ارائه نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه ساختارها باید درست شود، گفت: یکی از دستگاه‌ها قرارداد بیمه تکمیلی خصوصی بسته است که امری خلاف است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیگر مشکلات سد راه توسعه و الگوسازی، خاطرنشان کرد: راه درست را بلد نیستیم و نمی‌پذیریم که راه را بلد نیستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet