ایام محرم 1398
1396/01/29 07:19:00
سرویس سیاسی
سالک تشریح کرد:

تشریح ابعاد تصمیم شورای همکاری خلیج فارس برای ارتقاء روابط باجمهوری اسلامی / ایران صاحب بیشترین خط ساحلی خلیج فارس

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ابعاد تصمیم شورای همکاری خلیج فارس برای ارتقاء روابط با ایران را تشریح کرد.
تشریح ابعاد تصمیم شورای همکاری خلیج فارس برای ارتقاء روابط باجمهوری اسلامی / ایران صاحب بیشترین خط ساحلی خلیج فارس نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ابعاد تصمیم شورای همکاری خلیج فارس برای ارتقاء روابط با ایران را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105886785394.jpg تشریح,ابعاد,تصمیم,شورای,همکاری,خلیج,فارس,برای,ارتقاء,روابط,باجمهوری,اسلامی,/,ایران,صاحب,بیشترین,خط,ساحلی,خلیج,فارس Icana

احمد سالک در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از هرگونه همکاری و هماهنگی در عرصه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی با 15 کشور همسایه خود استقبال می کند، گفت: قطعا این استقبال در چارچوب تبیین سیاست هایی است که مقام معظم رهبری از قانون اساسی تعریف کرده اند که خارج از آن حرکت نمی کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تفکیک بین کشورهای خلیج فارس را صحیح نمی دانیم، عنوان کرد: در این میان وقتی صحبت از خلیج فارس به میان می آید، کل این کشورها که بیشترین ساحل آن را نیز جمهوری اسلامی دارد، باید با یکدیگر در ارتباطات باشند.

وی افزود: ما باید از قدرت حقوقی و قانونی خود در همسایگی با کشورهای خلیج فارس کمال استفاده و بهره برداری را کنیم که این امر مبتنی بر اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

سالک همچنین با بیان اینکه تصمیم شورای همکاری خلیج فارس به این سادگی صورت نگرفته، گفت: آنها تدبیر و اقتدار جمهوری اسلامی را که از ناحیه مقام معظم رهبری ایجاد می شود، شناخته و به این نکته آگاه هستند که اگر با ما ارتباط نداشته باشند دچار خسارات زیادی می شوند که حتی اخیرا این استقبال را در زمینه ازسرگیری اعزام حجاج ایرانی را نیز از سوی عربستان شاهد بودیم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان وساطت کشورهایی همچون عمان را با توجه به سابقه روابط با ایران، مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: استکبار جهانی و قدرت های منطقه نمی توانند جمهوری اسلامی را از معادلات منطقه حذف کنند چنانچه قدرت ایران در حوزه حل مسائل سوریه و عراق مطرح است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet