خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/01/29 08:36:19
سرویس سیاسی
خانه ملت بررسی می کند؛

صف دائمی مشتری های دائمی ستاد انتخابات /ثبت نام های که موجب وهن جایگاه ریاست جمهوری شده است

ثبت نام افرادی که کمترین شرایط داوطلبی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری را ندارند، باعث وهن جایگاه خطیر خدمت رسانی به مردم شده و لزوم تشریح و تعریف دقیق اصل ۱۱۵ قانون اساسی را مورد تاکید قرار می دهد.
صف دائمی مشتری های دائمی ستاد انتخابات /ثبت نام های که موجب وهن جایگاه ریاست جمهوری شده است ثبت نام افرادی که کمترین شرایط داوطلبی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری را ندارند، باعث وهن جایگاه خطیر خدمت رسانی به مردم شده و لزوم تشریح و تعریف دقیق اصل ۱۱۵ قانون اساسی را مورد تاکید قرار می دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704106679447265.jpg صف,دائمی,مشتری,های,دائمی,ستاد,انتخابات,/ثبت,نام,های,که,موجب,وهن,جایگاه,ریاست,جمهوری,شده,است Icana

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خانه ملت؛ بر اساس زمانبندی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ،‌22 الی 26  فروردین ماه سال 96 زمان ثبت نام از داوطلیان حضور در انتخابات بود، که در این دوره تعداد  1 هزار و 636 نفر خود را واجد صلاحیت و حضور در انتخابات دانسته و اقدام به ثبت نام کرده اند.

متاسفانه بسیاری از این افراد هیچ یک از ملاک ها و ویژگی های مندرج در اصل 115 قانون اساسی و ماده 35 قانون انتخابات که تاکید می کند، "رئیس جمهور باید از میان رجال مذهبی و سیاسی که واجد  شرایط؛ ایرانی‌الاصل،‌ تابع ایران، مدیر و مدبر، دارای حسن نیت و امانت و تقوا، مومن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی یاران و مذهب رسمی کشور باشد." را ندارند.

در واقع انتخابات ریاست جمهوری به عنوان یکی از بزرگترین انتخابات ها در هر کشوری، محلی برای انتخاب فردی قوی، کارآمد و مورد اعتماد و وثوق مردم برای سپردن عنان امور اجرایی کشور به مدت 4 سال می باشد،‌که بر اساس واقعیت های موجود عده قلیلی از افراد ثبت نام کننده این توانایی ها را دارند.

بر اساس آمارهای موجود نهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری که در سال 84 برگزار شد، بیشترین حضور افراد متقاضی در پست ریاست جمهوری را با 1014 نفر به خود اختصاص داده و کمترین میزان آن نیز مربوط به سومین دوره از انتخابات ریاست جمهوری و با 46 داوطلب حضور که در سال 60 برگزار شد، می باشد.

همچنین 3 هزار و 728 نفر در این یازده دوره اقدام به ثبت نام کرده اند که تنها از این بین  175 کاندیدا شرایط لازم را برای در معرض رای مردم قرار گرفتن، دارا بودند و حال رکورد یک هزار 636 نفر با در دست داشتن مدارک اولیه خود را به ستاد انتخابات رسانده و فرم ثبت نام را پر کردند.

عده بی شماری از این افراد که متاسفانه به دلیل خلاء های قانونی و عدم شفافیت های لازم برای تبین و تشریح قانون انتخابات ریاست جمهوری و شرایط فرد انتخاب شونده ،‌ به نوعی مشتری ستاد انتخابات کشور در هر دوره از زمان های ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری می باشند و قرار گرفتن در مقابل لنز دوربین های عکاسان و تصویربرداران هیجانی وصف ناپذیر برای آنها ایجاد می کند.

همه این مسائل به خوبی بر تشریح و ایجاد قوانین ملزوم کننده برای داشتن معیارها و ملاک های حداقلی برای ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری تاکید دارد و تا دیر نشده و 4 سال دیگر سپری نگردیده است.

شورای نگهبان نیز از یکشنبه 27 فروردین ماه به مدت 5 روز فرصت دارد تا صلاحیت نزدیک به یک هزار و 400 نفری که خود را واجد شرایط حضور در انتخابات ریاست جمهوری می دانستند را بررسی کند، البته طبق قانون اگر اعضای این شورا فرصت را برای بررسی دقیق و کافی افراد ثبت نام کننده کم تشخیص دهند،  5 روز دیگر نیز برای ادامه کار بررسی صلاحیت ها می تواند زمان را تمدید کند.

همچنین طبق اصل 99 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران شورای نگهبان نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری را بر عهده دارد. هیأت مرکزی نظارت، بر کلیه مراحل انتخابات و جریان‌های انتخاباتی و اقدامات وزارت کشور و هیأت‌های اجرایی که در انتخابات مؤثر است و آنچه مربوط به صحت انتخابات می‌شود نظارت خواهد کرد.

 

مجلس شورای اسلامی قانونی برای ثبت نام ریاست جمهوری تدوین کند

آیت الله احمد جنتی نیز در همایش سراسری رؤسای استان ها و مدیران ستادی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مشهد مقدس اظهار داشت که برخی از افرادی که برای ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند، کمترین اطلاعاتی در خصوص مسئولیت های رئیس جمهور ندارند و لذا باید قانونی تدوین شود که محدودیت هایی در خصوص ثبت نام داوطلبین ایجاد کند.

دبیر شورای نگهبان افزود: مجلس باید در این خصوص قانونگذاری کند و ما هم کمک می کنیم تا شرایطی برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته شود.

جنتی از تقوا به عنوان مساله ای مهم برای شرایط ریاست جمهوری بر اساس اصل 115 قانون اساسی یاد کرد و آن را فراتر از عدالت دانست و گفت: این یکی از شرایط رئیس جمهوری در نظام اسلامی است و اگر قوانین، اصلاح و اعمال شود، خیلی از مشکلات برطرف می شود و کسانی با شرایط محدود حق ثبت نام خواهند شد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری  با اشاره به این که بخش عظیمی از آینده کشور به دست ریاست جمهوری است، گفت: برای ثبت نام، باید شرایط و محدودیت هایی قرار داده شود، تا افراد با شرایط خاص بتوانند ثبت نام  کنند.

 

آمادگی مجلس برای کمک به شورای نگهبان

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در در جلسه علنی امروز یکشنبه، 27 فروردین ماه با اشاره به  ثبت نام بیش از یک هزار و 600 نفر برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری،گفت: با تأکید بر اینکه این مشکل مربوط به مجلس نیست و قانون آن به صورت مفصل در گذشته به تصویب رسیده است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی ویژگی های افراد مدیر و مدبر را در سطوح مختلف تعیین کرده و یا حدود سوابق اجرایی کاندیداهای ریاست جمهوری و افرادی که باید این موضوع را به تأیید برسانند مشخص کرده است و حتی تعیین شده اگر فردی سابقه حضور در بخش خصوصی داشته باید دارای چه شرایطی باشد.

دکتر لاریجانی در ادامه با بیان اینکه ویژگی های رجل سیاسی و مذهبی نیز در این قانون مشخص شد، عنوان کرد: این موضوعات روشن شده و قانون مفصلی دارد که بعد از تصویب در مجلس به شورای نگهبان رفت و شورا با این استدلال که تشخیص این ویژگی ها برعهده شورای نگهبان است، آن را رد کرد البته حتی "آیت الله جنتی" گفتند من همه اینها را قبول دارم، ولی ما این موضوع را به صورت آیین نامه در شورای نگهبان تصویب می کنیم، چرا که طبق قانون اساسی، شورا مسئول این کار شده است.

حتی زاهدی رئیس کمیسیون علوم و تحقیقات که یکی از داوطلبان حضور درانتخابات ریاست جمهوری است در گفتگو با خانه ملت اظهار کرد: دلیل حضور پر ازدحام نامزدهای نبود قانون صحیح در خصوص انتخابات ریاست جمهوری است در حال حاضر قانون به نحوی است که هر فردی بدون محدودیت و قیدی می تواند در انتخابات ثبت نام کند.

زاهدی با بیان اینکه لازم است مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبه ای برای انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند، اظهار داشت: باید قانون به نحوی اصلاح شود که افراد بدون سابقه اجرایی، بدون ضابطه و بدون محدودیت سنی و علمی در انتخابات نام نویسی نکنند اگر این قیدها و محدودیت ها نباشد انتخابات لوث می شود.

وی تاکید کرد: به  نظر می رسید برخی داوطبلان برای به سخره گرفتن قوانین کشور به ستاد انتخابات آمدند که توهین به فرهنگ، ادب و مصادیق مذهبی بود.

خبرگزاری خانه ملت طی 3 ماه گذشته بارها در گفتگو با نمایندگان مجلس، کارشناسان سیاسی و گزارش های خود به بررسی اصل 115 قانون اساسی و لزوم اصلاح، ‌تشریح و یا تبیین آن پرداخته است.

اکنون نیز در گفتگو با برخی دیگر از نمایندگان خانه ملت، شرایط دواطلبان ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری از جمله رجل سیاسی و مذهبی،‌ مدیر و مدبر ،‌ معتقد به نظام،‌ حسن سابقه و امانتداری را مورد بررسی قرار داده است.

 

نشست خبری کمال دهقانی فیروزآبادی 669100012/25/2016 5:41:14 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/12/201612107610705264_Thum.jpgنشست خبری کمال دهقانی فیروزآبادی
نشست خبری کمال دهقانی فیروزآبادی


تاکید کرد:

آمادگی مجلس برای تبیین شرایط داوطلبان حضور در انتخابات ریاست جمهوری/ باید برای همیشه سازوکار قانونی ملاک های حضور در انتخابات ریاست جمهوری مشخص شود

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص ثبت نام افرادی که کمترین معیارهای مندرج در اصل 115 قانون اساسی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری را دارا نمی باشند، گفت: مجلس در این خصوص در دوره ای ورود پیدا کرد و ملاک ها و مشخصه های را برای حضور افراد در انتخابات ریاست جمهوری تصویب و مطرح کرد که با استقبال شورای نگهبان مواجه نشد،‌اکنون با توجه به شرایط موجود و تاکید مسئولان و مقامات کشور برای روشن شدن اصل 115 قانون اساسی و داشتن حداقل ها جهت ثبت نام در این انتخابات مهم، مجلس می تواند دوباره مصوبه سابق خود را به جریان بیاندازد.

وی با بیان اینکه بعید می دانم با توجه به شرایط موجود شورای نگهبان با این مصوبه و موارد تکمیلی شرایط داوطلبان ، ایرادی بگیرد، بلکه می تواند با کمک کارشناسی این مصوبه را بهتر و قوی تر کند،‌ گفت : البته اگر مشکلی هم بوجود بیاید می توان در مجمع تشخیص مصلحت نظام برای آن تصمیم گیری کرد،‌ اما بهتر است که هر چه سریعتر برای برطرف کردن مشکلات این اصل اقدامات مناسب انجام پذیرد.

نماینده مردم تفت با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد که حل این مشکل و برطرف کردن شبهات این مسئله به فراموشی سپرده شود و تا 4 سال بعد و انتخابات دوره سیزدهم باز مسائلی پیش بیاید،‌تصریح کرد: باید برای همیشه سازوکار قانونی برای حل و فصل این شرایط دیده شود چرا که برای اصل 115 قانون اساسی بن بستی وجود ندارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از مجلس آمادگی لازم را برای کمک به تشریح و تعیین حداقل های قانونی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و افزود: باید همه دستگاه ها برای این مسئله کمک کنند تا در دوره های بعد انتخابات ریاست جمهوری شاهد آن نباشیم عده ای با کمترین مشخصه ها و ملاک ها برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه جایگاه مهم ریاست جمهوری برای مردم مشخص است ولی برخی افراد به دلایلی اقدام به ثبت نام می‌کنند، بیان کرد: این افراد با سوء استفاده از خلاء قانی اقدام به ثبت نام می‌کنند.

علی اکبر کریمی 34067512/10/2016 6:16:20 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/12/201612106318213422_Thum.jpgعلی اکبر کریمی
علی اکبر کریمی

 

کریمی تاکید کرد:

تبیین اصل 115 قانون اساسی برای حضور افراد کارآمد در انتخابات ریاست جمهوری

علی اکبر کریمی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص ثبت نام افرادی که کمترین معیارهای مندرج در اصل 115 قانون اساسی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری را دارا نمی باشند، اظهار داشت: با توجه به تجریه تلخ در دوره های اخیر ثبت نام از کاندیداهای ریاست جمهوری، همه مسئولان به این نتیجه رسیده اند که باید نسبت به اصلاح موارد مندرج در این قانون و جزئی تر شدن آن اقدام شود.

وی با بیان اینکه برخی تلاش ها در مجلس قبلی برای اصلاح ملاک های شرایط شرکت کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفت که متاسفانه شورای نگهبان به آن ایراد گرفت و بر اساس آئین نامه تنظیم شده داخلی به بررسی صلاحیت ها بر اساس اصل 115 قانون اساسی مبادرت کرد، گفت: حضور افراد و اشخاصی که واقعا هیچ تجربه و سابقه ای برای کارهای اجرایی در سطوح بالا در کشور نداشته و حتی برخی کمترین میزان سواد و سن را داشتند بر اهمیت تبیین و تشریح رجل سیاسی و مدیر و مدبر بودن تاکید می کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ولی تجریه دوره های اخیر انتخابات ریاست جمهوری و ثبت نام افرادی که فاقد کمترین ملاک ها برای حضور در صحنه هستند، این را ثابت کرد که باید شرایط و معیارها بر اساس قانون اساسی و انتخابات جزئی تر و کامل تر گردد.

وی افزود: اصلاحات و تببین صورت گرفته به نوعی مکمل قانون اصلی باید باشد و راهگشای مشکلات و مسائل پیش آمده در جریان ثبت نام افراد بوده و کشور را از شرایط فعلی نجات دهد.

کریمی بیان داشت: برای برون رفت از این مشکل دو راهکار وجود دارد یکی نظام انتخاباتی حزبی که نامزدها از سوی احزاب قوی و کار آمد معرفی شود تا از ورود افراد فاقد شرایط جلوگیری شود و دیگر اینکه نامزدهای انتخاباتی  از تعدادی از آحاد مردم و افراد شاخص امضاء و تائیدیه بگیرند تا افرادی که شرایط لازم را ندارند ثبت نام نکنند.

نماینده مردم اراک با اشاره به اینکه اگر این دو محور قابل انجام نباشد،  بهترین حالت این است که شرایط مندرج در اصل 115 قانون اساسی به خوبی و دقیق تفسیر و تشریح شود و ملاک های واضحی از جمله محدودیت سنی، حداقل مدرک تحصیلی و برخورداری از تجربه و سابقه مدیریتی در سطوح ملی در آن لحاظ شود،‌گفت: با توجه به ابلاغ سیاست های کلی انتخاباتی از سوی مقام معظم رهبری می توان به راحتی ابن مشکل را برطرف کرد .

 

 

ناصر موسوی لارگانی 3406757/3/2016 10:58:38 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607101442941000_Thum.jpgسیدناصر موسوی لارگانی
ناصر موسوی لارگانی


موسوی لارگانی:

باید تعریف و تشریح دقیقی از رجل سیاسی و مدیر و مدبر بودن صورت بگیرد/ لزوم باز تعریف شرایط داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

سید ناصر موسوی لارگانی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص ثبت نام افرادی که کمترین معیارهای مندرج در اصل 115 قانون اساسی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری را دارا نمی باشند، بیان داشت: صحنه های ثبت نام افرادی که کمترین ملاک ها و شرایط را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دارا بودند، بسیار درد آور و سخت بود و متاسفانه قانون شفافیت لازم را برای شرایط داوطلبان این انتخابات مهم ندارد.

وی تاکید کرد: باید هر چه سریعتر نسبت به تکمیل ماده 115 قانون انتخابات ریاست جمهوری و شرایط داوطلبان اقدامات لازم صورت بگیرد و حداقل های را برای برخی موارد همچون سن افراد، مدرک تحصیلی و تجربه و ساوبق مدیریتی در نظر گرفته شود.

نماینده مردم فلاورجان با اشاره به اینکه واقعا تعداد کمی از این 1600 نفر شامل اصل 115 قانون اساسی و بحث رجل سیاسی و مدیر و مدبر بودن می باشند، اظهار کرد: ثبت نام افرادی که این شاخصه ها را ندارند،‌هزینه های را به نظام و دستگاه های حاکمیتی و اجرایی وارد می کند که باید جلوی این مسئله گرفته شود.

موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه باید تعریف و تشریح منظم و دقیقی از رجل سیاسی و مذهبی ،‌مدیر و مدبر بودن و معتقد به نظام جمهوری اسلامی ارائه گردد،‌گفت: افرادی که ذیل این تعاریف گنجانده می شوند برای ثبت نام اقدام نمایند،‌ نه اینکه عده ای با کمترین شرایط و بدون هیچ سوادی وارد عرصه ثبت نام شوند.

وی با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته در مجلس نهم برای تشریح و توضیح بیشتر این اصل و جزئی تر شدن شرایط داوطلبان که با مخالفت شورای نگهبان مواجه شد ، افزود: می توان با توجه به ابلاغ سیاست های کلی انتخابات از سوی مقام معظم رهبری ،‌با هماهنگی مجلس و شورای نگهبان نسبت به رفع مشکلات و ابهامات این اصل اقدام لازم را انجام داد.

نماینده مردم فلاورجان افزود: مدیریت کشور کار بسیار سختی است و باید افراد توانمند و واجد شرایط به این عرصه ورود کنند تا بتوانند برای حل مشکلات و خواسته های مردم کار مناسب انجام دهند.

گفت: فردی که می خواهد در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کند باید یکسری خصوصیات و ویژگی های ابتدایی را برای حضور در این عرصه داشته و از توانایی مدیریت و دانش مناسب برخورد باشد،‌ولی به دلیل عدم تعریف دقیق این موضوع شاهد هستیم که هر دوره افرادی که ملاک های لازم یک کاندیدا را ندارد، اقدام به ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری می کنند.

‌ عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی اظهار کرد: نبود تعریف و معیار دقیق و مشخصی برای رجل سیاسی و مذهبی باعث شده که در زمان ثبت نام ها شاهد حضور افرادی که کمترین ویژگی ها را ندارند باشیم.

وی تاکید کرد: به طور قطع قانون در این خصوص باید به درستی و دقیق تعریف شود و مشخص شود که چه افرادی با چه معیارها و شرایطی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری واجد الشرایط هستند.

 

مجتبی ذوالنوری 3406756/5/2016 4:00:34 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606103225180715_Thum.jpgمجتبی ذوالنوری
مجتبی ذوالنوری


ذوالنوری تاکید کرد:

ضرورت اصلاح و تبیین شرایط داوطلبان حضور در انتخابات ریاست جمهوری / تشریح قانون برای جلوگیری از ثبت نام افرادی که هیچ ملاکی بارزی ندارند

مجتبی ذوالنوری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص ثبت نام افرادی که کمترین معیارهای مندرج در اصل 115 قانون اساسی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری را دارا نمی باشند، اظهار کرد: آنچه در جریان ثبت نام داوطلبان حضور در انتخابات ریاست جمهوری رخ داد،‌ بر تفسیر و تشریح هر چه سریعتر و دقیق شرایط مندرج در اصل 115 قانون اساسی تاکید دارد،‌ چرا که متاسفانه بسیاری از افرادی که در این دوره اقدام به ثبت نام کردند،‌کمترین ملاک و معیار حضور در این انتخابات حساس و مهم را ندارند.

وی با تاکید بر اینکه باید هر چه سریعتر نسبت به تعیین برخی مسائل همچون حداقل و حداکثر سن داوطلبان،‌ حداقل مدرک تحصیلی،‌ سوابق مدیریتی و تجربه کاری اقدام شود ،‌ تا از حضور افرادی که فاقد ملاک های اولیه هستند، جلوگیری گردد، گفت: واقعا جای تاسف دارد که به خاطر برخی خلا های قانونی عده ای که شرایط اولیه را ندارند، برای حضور در این انتخابات سرنوشت ساز و مهم ثبت نام می کنند.

ذوالنوری با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در دوره قبل اقدامات خوبی در خصوص تعیین ملاک ها و معیارهای افراد ثبت نام کننده در انتخابات ریاست جمهوری انجام داد که می توان دوباره این مصوبه و کارها را به جریان انداخت، تصریح کرد: می توان با هماهنگی و همکاری شورای نگهبان ملاک ها را تعیین و تشریح کرد و اگر احیانا با ایراد شورا مواجه شد،‌ این مسئله می تواند در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی دقیق قرار بگیرد تا به سرانجام برسد و در دوره بعدی انتخابات ریاست جمهوری شاهد این مسائل نباشیم.

نماینده مردم قم با تاکید بر اینکه با توجه به ثبت نام افرادی که کمترین شرایط حضور در انتخابات ریاست جمهوری را داشتند و بازتاب آن از سوی رسانه ها، ‌ضرورت  اصلاح و تببین این اصل بر همگان روشن شده است و باید هر چه سریعتر برای این مسئله اقدام شود، مجلس این آمادگی را دارد که هرچه سریعتر به این مسئله ورود کرده و اصلاحات و توضیحات لازم برای شرایط مندرج در اصل 115 قانون اساسی را جزئی تر نماید.

وی با تاکید بر اینکه باید معیارها و مشخصه های رجل سیاسی، مذهبی،‌ مدیر و مدیر بودن را به صورت رسمی اعلام شود ،افزود: باید روند ثبت نام کاندیداها با توجه به معیارها و تعریف دقیق قانونی منظم تر شود،‌تا شاهد جلوگیری از سوء استفاده دشمنان کشور و بهبود فرایند ثبت نام و احراز صلاحیت های نامزدهای واقعی باشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: با توجه به اینکه بسیاری از افراد ثبت نام کننده در انتخابات ریاست جمهوری هیچ یک از معیارها یک رجل سیاسی و مذهبی را نداشته رد صلاحیت می شوند و این امر هزینه های سیاسی و بین المللی را به کشور و نظام تحمیل می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet