هدر موبایل
1396/01/29 13:31:08
سرویس سیاسی
کیخا تأکید کرد؛

ضرورت تقویت روابط با شورای همکاری خلیج فارس بدون دخالت خارجی/گام های موثر عمان و کویت برای تقویت روابط شورای همکاری با ایران

نماینده زابل در مجلس معتقد است شورای همکاری خلیج فارس باید به دنبال منافع مشترک ملت‌های مسلمان باشد و روابط خود با ایران را بدون دخالت خارجی تقویت کند.
ضرورت تقویت روابط با شورای همکاری خلیج فارس بدون دخالت خارجی/گام های موثر عمان و کویت برای تقویت روابط شورای همکاری با ایران نماینده زابل در مجلس معتقد است شورای همکاری خلیج فارس باید به دنبال منافع مشترک ملت‌های مسلمان باشد و روابط خود با ایران را بدون دخالت خارجی تقویت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104092397368.jpg ضرورت,تقویت,روابط,با,شورای,همکاری,خلیج,فارس,بدون,دخالت,خارجی/گام,های,موثر,عمان,و,کویت,برای,تقویت,روابط,شورای,همکاری,با,ایران Icana

احمدعلی کیخا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه سیاست رئیس جمهور و نظام جمهوری اسلامی در سال های گذشته حسن همجواری با همسایگان بوده است، گفت: بارها این مطلب در طول تاریخ تکرار شده که ایرانیان هیچ گاه به فکر حمله یا جسارت به همسایگان خود نبوده اند و بر اساس فرهنگ غنی خود برای آنها احترام قائل هستند.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی در ادامه با یادآوری این مطلب که جمهوری اسلامی همواره در مصیبت هایی که گریبان گیر کشورهای دوست و همسایه شده، یاور آنها بوده است، عنوان کرد: این موضوع در قبال افغانستان و عراق که حتی در زمان رژیم بعث به ایران حمله کرده بود صدق می کند و اگر کمک های مستشاری جمهوری اسلامی نبود، داعش عراق را با خاک یکسان می کرد.

وی افزود: البته متقابلا انتظار جمهوری اسلامی ایران این است که کشورهای مسلمان منطقه و شورای همکاری خلیج فارس نیز از این اصول تبعیت کرده و در راستای منافع کشورهای همسایه خود گام بردارند.

کیخا ادامه داد: از این رو توصیه این است که مسئولان دستگاه دیپلماسی با حفظ کرامت و عزت گفت و گوها با شورای همکاری خلیج فارس را ادامه داده و همسایگان نیز به دنبال منافع مشترک ملت ها باشند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر ارتقای روابط بدون دخالت خارجی خاطرنشان کرد: عمان در طول تاریخ همراهی خوبی با جمهوری اسلامی داشته و سلطان قابوس همواره در مسیر همراهی با ایران گام برداشته است همچنین کویت گام های موثری در این راستا برداشته است که می توان از ظرفیت این دو کشور برای تقویت روابط استفاده کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet