ایام محرم 1398
1396/01/29 10:34:32
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی:

برقراری روابط با شورای همکاری خلیج فارس در کوتاه‌مدت منفعتی ندارد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است با توجه به سابقه اقدامات شورای همکاری خلیج فارس علیه ایران نمی‌توان انتظار برقراری روابط مسالمت‌آمیز بدون سوءاستفاده ازسوی آنها را داشت.
برقراری روابط با شورای همکاری خلیج فارس در کوتاه‌مدت منفعتی ندارد عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است با توجه به سابقه اقدامات شورای همکاری خلیج فارس علیه ایران نمی‌توان انتظار برقراری روابط مسالمت‌آمیز بدون سوءاستفاده ازسوی آنها را داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102330892098.jpg برقراری,روابط,با,شورای,همکاری,خلیج,فارس,در,کوتاه‌مدت,منفعتی,ندارد Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص تمایل شورای همکاری خلیج فارس به تقویت روابط با جمهوری اسلامی گفت: جمهوری اسلامی همواره سیاست حسن همجواری و مشترکات را پیگیری کرده است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در بین کشورهای حوزه خلیج فارس با عمان و کویت از ارتباط بهتری برخورداریم، عنوان کرد: در این میان نکته مهم حضور عربستان در شورای همکاری خلیج فارس است که به عنوان عامل گرداننده این شورا همواره مواضع تند و سختی علیه جمهوری اسلامی داشته و دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه عادل الجبیر، پادشاه و سایر مقامات سعودی همچنان دست بردار نبوده و اظهاراتی علیه جمهوری اسلامی دارند، اظهار داشت: سعودی ها ایران را عامل عدم تحقق خواسته های خود در منطقه می دانند و از طرفی نسبت به توافقات برجام ناراضی هستند و در همین راستا نیز به دنبال انعقاد پیمان های چندجانبه با رژیم صهیونیستی برای مقابله با جمهوری اسلامی هستند.

جمالی نوبندگانی اضافه کرد: با توجه به سیاست های فعلی عربستان و برخی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس که بعضا از استقلال کردستان نیز حمایت می کنند که تمامیت ارضی کشورهای منطقه را خدشه دار می کند، برقراری روابط ایران با این شورا در کوتاه مدت به نفع ما نیست.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی بارها حسن نیت خود را در قبال کشورهای حاشیه خلیج فارس ثابت کرده و اینک نوبت آنهاست، خاطرنشان کرد: آنچه از سابقه اقدامات شورای همکاری خلیج فارس برمی‌آید، سوءاستفاده از شرایط است لذا جمهوری اسلامی باید عزت خود را در تصمیم برای برقراری ارتباط حفظ کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet